Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dwunastą Niedzielę Zwykłą

2015-06-20 17:23:59

 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dwunastą Niedzielę w ciągu roku 21 VI 2015r .

 

 

 1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.
 2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na godzinę 18.00 na nowennę w intencji wszystkich Janin i Janów.
 4. W piątek, 26 czerwca – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona o godz. 8.00 – w Bogdanowie, o godzinie 9.30 w Dobiecinie i Janowie.
   
 5. Młodzież szkolną i tę która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy na mszę z racji zakończenia roku szkolnego na mszę w przyszłą niedzielę na godzinę 10.00 a tych od bierzmowania na godzinę 11.30
 6. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma udanych wakacji bez Boga. Zatem także podczas urlopów mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy Świętej, nie zapominajmy o osobistej modlitwie, korzystajmy z sakramentu pokuty i pojednania. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże"!
 7. W niedzielę 5 lipca przypada uroczystość ku czci Matki Boskiej Bogdanowskiej – Uzdrowienia Chorych. Uroczysta msza święta o godzinie 10.00, a po niej procesja maryjna z kopiom obrazu. Na procesję zapraszamy czcicieli różańca świętego na czele z Paniami z Ludowego Zespołu Gminnego „Pasjonatek”. Od niedzieli 5 lipca poszczególne wioski przyozdabiają ołtarze kwiatami. Na niedzielę 5 lipca przyozdobią kwiatami jako pierwsza wioska Bogdanów. Serdecznie zapraszamy.
 8. Msze w Dobiecinie i Woźnikach w lipcu i sierpniu odprawiamy co druga tydzień. W Dobiecinie o godzinie 8.00 , 5 lipca, w Woźnikach o godzinie 8.00 , 14 lipca. W Postękalicach msza święta w każdą niedzielę o godzinie 11.15 Postękalice przyjeżdżają po księdza do Bogdanowa.
 9. Panu Mieczysławowi Frankiewiczowi i pracownikom jego firmy chcemy serdecznie podziękować za prace przy parkanie kościelnym. Serdeczne Bóg zapłać.
 10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

« powrót