Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dziesiątą Niedzielę

2016-06-04 16:58:01

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dziesiątą Niedzielę w ciągu roku 5.VI.2016 r.

 

1. Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Prosimy przy wyjściu z kościoła o ofiary do specjalnych puszek – „Bóg zapłać” za ofiarność i życzliwość!

2. W sobotę 11 czerwca jest wyjazd na czuwanie do Częstochowy o godzinie 16.00, pielgrzymi w drodze na Jasną Górę nawiedzą Sanktuarium O. Pio na Przeprośnej Górce kolo Mstowa. Zapisy u Pani Krystyny.

3. Również w sobotę 11 czerwca o godzinie 8.00 z pod kościoła w Bogdanowie jest wyjazd ministrantów autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienia Chorych do Gidel na zjazd ministrantów diecezji.

4. Msza św. fatimska  na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 16.00.

5. Jest zorganizowana dwudniowa wycieczka autokarowa do Malborka i Gdańska w dniach 17 i 18 czerwca, tj. piątek i sobotę. Jest komplet osób na wyjazd. W programie wycieczki: Dzień I: zbiórka przed kościołem w Bogdanowie godzina 5.45 . Wyjazd godzina 6.00 . Na naszej trasie Malbork. Zwiedzimy Zamek Krzyżacki z przewodnikiem, otoczony potężnymi murami. Twierdza ta była jedną z najpiękniejszych w średniowiecznej Europie. Zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu przejazd na miejsce zakwaterowania w Kątach Rybackich. Kąty Rybackie to miejscowość na Bursztynowym Wybrzeżu. Czyste plaże, bezpieczne kąpielisko morskie, miły dla stup piasek, mikroklimat przepełniony jodem. Dzień II: Po śniadaniu wycieczka udaje się do Gdańska, zwiedzanie starówki z przewodnikiem, spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka, Zielona Brama i Żuraw nad Motławą. Wejdziemy także do kościoła NMP, który imponuje wielkością, prostotą i skromnością detali. Na zakończenie pobytu rejs statkiem na Westerplatte. Przepłyniemy przez port gdański i obok Twierdzy Wisłoujście.  Planowany powrót na miejsce zbiórki w Bogdanowie ok. godziny 21.30

6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót