Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dziesiątą Niedzielę Zwykłą

2015-06-07 01:46:53

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dziesiątą Niedzielę w ciągu roku 7 VI 2015r .

 

  1. Dziś w dziesiątą niedzielę w ciągu roku obchodzimy Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej. Przy wyjściu z kościoła serdecznie prosimy o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. Procesja Bożego Ciała w Postękalicach dzisiaj o godzinie 11.00.W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy bardzo licznie wzięli udział w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii, a szczególnie tym, którzy zbudowali ołtarze, jak również asyście, Druhom OSP, orkiestrze,  ministrantom i lektorom, chłopcom i dziewczynkom sypiącym kwiaty, Żywemu Różańcowi i wszystkim grupom parafialnym, które włączyły się i przyczyniły się do uświetnienia uroczystości.
  3. Przeżywamy tak zwaną oktawę uroczystości Bożego Ciała. Codziennie do czwartku msza o godzinie 18.00. W czwartek zakończymy oktawę procesją eucharystyczną wokół kościoła, poświęceniem wianków i błogosławieństwem dzieci.
  4. W najbliższy piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  5. W czwartek 11 czerwca jest wyjazd na czuwanie do Częstochowy o godzinie 18.00. Zapisy u Pani Krystyny.
  6. W sobotę 13 czerwca o godzinie 18.00 jest planowana uroczystość poświęcenia figury św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy ofiarodawców figurki jak i solenizantki i solenizantów na te uroczystości.
  7. Msza Święta fatimska na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 14 czerwca o godzinie 16.00
  8. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
  9. W związku z obchodami Dni Gminy Wola Krzysztoporska, które będą w dniach 13-14 czerwca br. na boisku przy ulicy Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej, Wójt, Rada Gminy oraz Dyrektor GOK serdecznie na te obchody zapraszają.
« powrót