Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dziewiątą Niedzielę

2016-05-28 12:33:10

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dziewiątą Niedzielę w ciągu roku 29.V.2016 r.

 

1. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy bardzo licznie wzięli udział w procesji eucharystycznej, a szczególnie tym, którzy zbudowali ołtarze, jak również asyście niosącej sztandary, chorągwie i feretrony, ministrantom i lektorom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Żywemu Różańcowi i wszystkim grupom parafialnym, orkiestrze oraz Druhom OSP wraz z pocztami. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze do wtorku odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz.18.00.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Przeżywamy tak zwaną oktawę uroczystości Bożego Ciała. W czwartek o godzinie 18.00 zakończymy oktawę procesją eucharystyczną wokół kościoła, poświęceniem wianków i błogosławieństwem małych dzieci – zapraszamy !

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w Woli, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Msza św. fatimska  na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 12 czerwca o godzinie 16.00.

8. W sobotę 4 czerwca o godzinie 10.00 spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków bierzmowania i domowników młodzieży bierzmowanej, po spowiedzi krótka próba ze świadkami bierzmowania. W poniedziałek 6 czerwca o godzinie 18.00 generalna próba, a we wtorek o godzinie 18.00 przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

9. Natomiast w sobotę 11 czerwca jest wyjazd ministrantów autokarem do Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej Uzdrowienia Chorych do Gidel na zjazd ministrantów diecezji.

10. W najbliższą niedzielę, 05 czerwca obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za Jego Opatrzność nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem na ziemi polskiej. Prosimy o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

11.  Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót