Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dziewiętnastą Niedzielę w ciągu roku

2016-08-06 23:30:33

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dziewiętnastą Niedzielę w ciągu roku 7.VIII.2016 r.

 

  1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.
  2. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.
  3. Z wielu miast Polski wyruszyły pierze pielgrzymki na Jasną Gorę. Zechciejmy towarzyszyć wszystkim pątnikom naszą gorliwą modlitwą w ich intencji. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi z Ełku przybędą jutro o godzinie 19.00, a we wtorek 9 sierpnia o godzinie 8.00 odprawiają mszę świętą w Bogdanowie i wyruszają dale.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Blizina za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 150 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Borowej.
  5. W czwartek 11 sierpnia jest wyjazd na czuwanie na Jasnej Górze. Zapisy o Pani Krystyny.
  6. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w sierpniu będzie w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 16.00
  7. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
  8. 15 sierpnia obchodzimy odpust na Świętego Rocha w Postękalicach, msza święta tego dnia w Postękalicach o godzinie 14.00, natomiast we wtorek 16 sierpnia drugi dzień odpustu, msza tego dnia o godzinie 16.00 . Serdecznie zapraszamy na odpust do Postękalic szanownych Gości, orkiestrę, zespół Moderato i drogich Parafian.
  9. Jest organizowany wyjazd autokarowy na Kalwarię Zebrzydowską w środę 17 sierpnia. Zapisy u Pani Jadwigi Wasilewskiej. Bardzo zachęcam do udziału w pielgrzymce.

 

« powrót