Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Dziewiętnastą Niedzielę Zwykłą

2015-08-08 23:51:53

Ogłoszenia duszpasterskie

na Dziewiętnastą Niedzielę Zwykłą 9 VIII 2015r .

  1. Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.
  2. Msza św. za zmarłych na cmentarzu dzisiaj o godzinie 16.00
  3. 11 sierpnia jest również wyjazd na czuwanie do Częstochowy.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Janowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 50 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Blizina.
  5. W sobotę – 15 sierpnia – będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na każdej Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00, 11.30
  6. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  7.  Uroczystości odpustowe na Świętego Rocha w Postękalicach w sobotę 15 sierpnia o godzinie 14.00, zapraszamy Parafian, szanownych Gości, OSP Postękalice, orkiestrę z zespołem „Moderato” z Niedyszyny. Natomiast w  niedzielę 16 sierpnia drugi dzień odpustowy na Świętego Rocha, msza święta tego dnia o godzinie 11.15 Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  8. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

 

 

« powrót