Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocy 30.04.2017 r.

2017-04-30 00:04:22

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie 

  na III Niedzielę Wielkanocy

30.04.2017 r.

  1. Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie”(Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie, kiedy karmiona jest słowem Bożym.
  2. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. W Parzniewicach odpust parafialny. We wtorek 2 maja, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych modlitwach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W piątek 5 maja o godzinie 16.00, a w sobotę 6 maja o godzinie 10.00  zapraszamy dzieci z kl.III przygotowujące się do pierwszej komunii świętej do kościoła w Bogdanowie na przygotowanie do liturgii.
  5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę g 10.00 w salce katechetycznej w Bogdanowie.
  6. W sobotę 6 maja o godzinie 13.00 w Woźnikach będzie miała miejsce uroczystość Gminno – Parafialna Dzień Strażaka z racji patronalnego święta św. Floriana. W programie m.in. pokazy ratownictwa drogowego, pokazy pierwszej pomocy,  pokazy gaszenia samochodu w sytuacji kryzysowej. W uroczystości będą brały udział Druhowie OSP z całej Gminy i naszej Parafii, władze Gminno - Samorządowe na czele z Panem Wójtem Romanem Drozdkiem i Paniom Przewodniczącą Rady Gminy Wola Krzysztoporska Panią Marią Głowacką. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w kaplicy o godzinie 13.00, którą będzie celebrował ks. Prof. Zdzisław Małecki z miejscowym duchowieństwem. Na powyższe uroczystości wszystkich Parafian i Gości organizatorzy serdecznie zapraszają.
  7. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  8. Wycieczka jaka miała odbyć się 21 -23 .VI.2017 r do Torunia, Mazury, Płock została odwołana ze względu na to że jest mało chętnych, tylko 24 osoby. Wiele osób ma problemy z terminem. Zostanie przesunięta na inny czas. Zadatek jest do odebrania w zakrystii lub kancelarii. 
« powrót