Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocy - 07.05.2017 r.

2017-05-07 00:24:55

na IV Niedzielę Wielkanocy - 07.05.2017 r.

1. Dzisiejszą IV Niedzielę Wielkanocy zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną"!
  2. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej po Mszy świętej o godzinie 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  3. W sobotę, 13 maja, przypada 100. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 36. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.
  4. W niedzielę 14 maja o godzinie 16.00 zapraszamy na mszę świętą fatimską za zmarłych na cmentarzu, również i za zmarłych Stanisławów.
  5. W piątek o godzinie 16.00, a w sobotę o godzinie 10.00  zapraszamy dzieci z kl.III przygotowujące się do pierwszej komunii świętej do kościoła w Bogdanowie na przygotowanie do liturgii.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w sobotę 13 maja o godzinie 10.00 w salce katechetycznej w Bogdanowie.
  7. W czwartek 11 maja o godzinie 16.00 jak co miesiąc jest wyjazd do Częstochowy na czuwanie, po drodze nawiedzenie Sanktuarium O. Pio na Przeprośnej Górce.
  8. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.