Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Narodzenie Pańskie

2016-12-24 21:05:18

Ogłoszenia duszpasterskie

na Narodzenie Pańskie 25.XII.2016 r.

 

 1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel" – śpiewaliśmy w refrenie Psalmu i niech te słowa oraz radość towarzyszą nam w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana, pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię. Dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by nowonarodzony Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swoich łask i wszelkiego dobra. Pozwólmy zatem, aby Pan Bóg ze swoją miłością rodził się nieustannie w naszych sercach, przemieniał je, a nam błogosławił i udzielał wszelkich potrzebnych darów.
 2. Obecny nowy rok liturgiczny i duszpasterski przeżyjemy pod hasłem: „Idźcie i głoście". Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
 3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte według niedzielnego porządku o godz. 8.00, 10.00, 11.30. W Woźnikach o godzinie 8.30, w Dobiecinie o 10.00, w Postękalicach 11.15. Przeżyjmy ten dzień radośnie, w gronie rodziny, wspólnie śpiewając kolędy.
 4. Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte tak jak w każdą niedzielę, na których nastąpi poświecenie owsa. Taca w drugie święto tradycyjnie jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Gorąco polecamy tę zbiórkę Waszej ofiarności!
 5. Wizytę duszpasterską, zwaną popularnie kolędą rozpoczniemy w naszej parafii we wtorek – 27 grudnia Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania. Wodę święconą na kolędę można zabrać z kościoła. Porządek kolędy jest następujący: we wtorek 3 ks. Woźniki, w środę 1 ks. Woźniki Kolonia, 2 ks. Piekary, czwartek 1 ks. Piekarki, 2 ks. Kozierogi, w piątek 1 ks. Mąkolice Kolonia, 2 ks. Mąkolice Wieś  i Dziwin, w sobotę 3 ks. Radziątków.
 6. Serdeczne Bóg zapłać ks. Tomaszowi Błaszczykowi i jego pomocnikom i Panu Kościelnemu na zbudowanie pięknej szopki i przyozdobienie kościoła choinkami, dziękuję również ofiarodawcom tegorocznych choinek i tym którzy je dowieźli i ustawili.
 7. Rok 2016 był dal wielu Rodzin trudnym i bolesnym. Odszedł bowiem z tego świata członek Waszej Rodziny. Jako Proboszcz Wspólnoty Parafialnej, do której należał Wasz Zmarły lub Zmarła, pragnę wyrazić Państwu raz jeszcze wyrazy serdecznego współczucia i ludzkiej solidarności. Pragnę także zaprosić Państwa do naszej świątyni na uroczystą Mszę Świętą pogrzebową w intencji waszych Zmarłych w Roku Pańskim 2016, która zostanie odprawiona w środę 28 grudnia o godzinie 16.00
 8. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2016. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 16.00. Po mszy świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2016 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 9. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę na zakończenie Starego Roku i w styczniu, 11 stycznia na czuwanie. Zapisy u Pni Krystyny.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia podwójny świąteczny numer „Niedzieli” z kalendarzem ściennym na 2017 r., koszt 10 zł.
 11.  Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy jeszcze raz najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.
« powrót