Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

2015-01-11 00:03:29

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Chrztu Pańskiego 11.I.2015 r .

 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

2. Na sakramencie chrztu opiera się nasza wiara. Prośmy Boga, abyśmy każdego dnia mogli doświadczać tej łaski, którą otrzymaliśmy na chrzcie – mówił Papież Franciszek na audiencji ogólnej. Zatrzymajmy się dzisiaj na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

3. Jest organizowany wyjazd na czuwanie do Częstochowy dzisiaj o godzinie 15.00. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium w Gidlach, Św. Annę pod Przyrowem, Katedrę w Częstochowie.

4. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

Poniedziałek 12.I. Mąkolice, 1 ks. od Dziwina, drugi od p. Wolankiewiczów.

Wtorek 13.I. 1 ks. Woźniki Kolonia, 1 ks. Piekarki

Środa 14.I. 1 ks. Kozierogi, 1 ks. Miłaków

Czwartek 15.I. Niedyszyna Górna , Dolna i Dobiecin Kolonia 1 ks.

Piątek 16.I. Mąkolice Kolonia 1 ks., Mąkolice Czartek 1 ks.

Sobota 17.I. Borowa 3 ks., a do 15.00 Bogdanów ul Wschodnia i Wesoła

5. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki” Niedziela”.

« powrót