Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego

2016-01-10 00:36:44

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Chrztu Pańskiego 10.I.2016 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia. Chociaż zgodnie z polską tradycją kolędy będziemy śpiewać aż do 2 lutego, to jednak już jutro w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły – przypominający i uobecniający w liturgii publiczną działalność Pana Jezusa.
  2. Na sakramencie chrztu opiera się nasza wiara. Prośmy Boga, abyśmy każdego dnia mogli doświadczać tej łaski, którą otrzymaliśmy na chrzcie. Zatrzymajmy się dzisiaj na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?
  3. W poniedziałek 11 stycznia o godzinie 17.30 wyjazd na czuwanie do Częstochowy, a w niedzielę 17.I. o godzinie 9.00 wyjazd z dziećmi na Jasną Górę na zakończenie nowenny do św. Pawła. Zapisy u Pani Krystyny.
  4. Program kolędy na najbliższy tydzień: poniedziałek 11.I . Radziątków 2 ks., Wtorek 12.I.  Piekary 2 ks., a od godziny 13.00. Bogdanów ul. Wschodnia, środa 13.I. Mąkolice Wieś 2 ks., a od godziny 13.00 Bogdanów ul. Ogrodowa, czwartek 14.I. Niedyszyna i od g 11.00  Dobiecin Kolonia ks. T., a od godziny 13.00 Bogdanów ul. Wesoła, piątek 15.I. Kozierogi 2 ks., sobota 16.I. Kacprów 3 ks.
  5. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej :Niedzieli:, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
« powrót