Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 8.I.2017 r.

2017-01-07 23:48:52

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Chrztu Pańskiego 8.I.2017 r.

 

  1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, per annum – w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie".
  2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie,który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, wspólnoty z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi – po to jesteśmy posłani do świata.
  3. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Program na najbliższy tydzień jest następujący: w poniedziałek: od g 9.00 Bukowa 1 ks, a od godziny 12.00 Mąkolice Czartek, od g 14.00 Bogdanów ul. Wschodnia i Ogrodowa 1 ks., wtorek od g 9.00 Janów i Bernardów 2 ks., a od g 13.00 Bogdanów ul. Kwiatowa i Strażacka 1 ks., środa g 9.00 Kamienna 1 ks., od g 9.00 Bogdanów Kolonia 1 ks. a od g 14.00 Bogdanów ul Piotrkowska 1 ks., czwartek od g 9.00 Mokracz 1 ks., od g 14.00 Moników 1 ks., i od g 14.00 Wiktorów 1 ks., piątek od g 9.00 Ludwików i Blizin 2 ks., od g 13.00 Bogdanów ul Kozakowskiego i Czyżewskiego 1 ks., sobota od g 9.00 Borowa 3 ks.
  4. Jest organizowany wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę 11 stycznia na czuwanie i drugi wyjazd 15 stycznia o godzinie 8.00 z Piekarek, wyjazd z dziećmi do Bazyliki Jasnogórskiej na uroczystość Pawła Pustelnika na tzw. „Pawełki” uroczystości odprawiane są pod przewodnictwem Ks. bpa Antoniego Długosza. Zapisy u Pni Krystyny.
  5. Również w niedzielę 15 stycznia w Piotrkowie Trybunalskim o godzinie 19.00 odbędzie się „Noworoczny Koncert Kolęd” w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w kościele parafialnym Najświętszego Serca P.J. w Piotrkowie ul. Armii Krajowej 19. 15 stycznia g 19.00 zapraszają Organizatorzy, wstęp wolny, afisz na ten temat wystawiony w gablocie przed kościołem.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, naszej „Niedzieli”.
« powrót