Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Dwudziestą Dziewiątą Zwykłą

2015-10-18 00:15:49

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedziele Dwudziestą Dziewiątą Zwykłą 18.X.2015r .

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy: księży, zakonnic i zakonników, ale i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby – serdeczne „Bóg zapłać" za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Dziękujemy mieszkańcom Mąkolic za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 265 zł.
  3. W czwartek – 22 października – wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II – szanowanego i kochanego przez cały Kościół i świat, świadka i nauczyciela bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
  4. Różaniec i msza św. w Piekarach w poniedziałek godzina 15.30, w Mąkolicach we wtorek godzina 15.30, w czwartek Radziątków godzina 15.30, w piątek Kacprów godzina 15.30. Na nabożeństwo różańcowe serdecznie zapraszamy.
  5. W uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada, która w tym roku przypada w niedzielę – msze św. w naszym kościele parafialnym będą tylko o godzinie 8.00 i 10.00. Po mszy o godzinie 10.00 wyruszy procesja żałobna na cmentarz i tam o godzinie 11.30 odprawimy na cmentarzu parafialnym sumę za zmarłych. Ze względu na uroczystości na cmentarzu mszy w terenie 1 listopada w kaplicach nie będzie. Wszystkich zapraszamy do Bogdanowa. Pamiętajmy, że odwiedzając w uroczystość Wszystkich Świętych groby naszych bliskich mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej! – nie wystarczy wizyta choćby na wielu cmentarzach – największym i najpiękniejszym darem dla zmarłych jest dar modlitwy i Ofiara Mszy świętej, wypominki.
  6. 2 listopada w poniedziałek przypada Dzień Zaduszny. W kościele parafialnym będą msze św tego dnia o godzinie 8.00 i 10.00. Na cmentarzu msza i Różanie za zmarłych będzie o godzinie 14.00. Zapraszamy.
  7. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót