Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Dwudziestą Szóstą Zwykłą

2015-09-26 23:11:50

na Niedziele Dwudziestą Szóstą Zwykłą 27.IX.2015r .

1. Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle.
  2.  We czwartek rozpocznie się miesiąc październik. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele parafialnym będziemy odprawiać o godz. 17.00, a w niedzielę – po sumie. Wiernych, którzy nie będą mogli brać udziału w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach. W Woźnikach codziennie o godzinie 18.00.
  3. Mieszkańcy Gór Postękalskich wybudowali piękną kapliczkę z cegły klinkierowej, gratuluję i składam serdeczne Bóg zapłać. Uroczysta msza św., poświecenie i różaniec w sobotę 3 października o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: spowiedź w piątek od godziny 16.30
  5.  W tym tygodniu patronują nam:
  6. - jutro św. Wacław; we wtorek trzej Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; w środę św. Hieronim; we czwartek św. Teresa od Dzieciątka Jezus; w piątek wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
  7. Dekanalna pielgrzymka chorych do sanktuarium w Rozprzy na spotkanie z ks. bpem odbędzie się środę 30 września br. godzina 16.00, wyjazd autokarem z przystanków o godzinie 14.30, od Piekarek, Woźnik, Piekary Mąkolice, Dobiecin, Postękalice. Bogdanów, Kacprów, Radziątków. Po uroczystościach uczestnicy wyjazdu będą odwiezieni po poszczególnych wiosek. zapisy w zakrystii, zapisało się 30 osób jest jeszcze sporo miejsca, koszt 10 zł.
  8. Dziękujemy mieszkańcom Kozieróg za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii 95 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Zwierzchowa i Dobiecina Kolonii.
  9. Za tydzień w niedzielę o godzinie 13.00 uroczysta suma odpustowa ku czci św. Franciszka w Woźnikach. Już dziś serdecznie zapraszamy OSP Woźniki, drogich Parafian i szanownych Gości na te uroczystości.
  10. Natomiast w niedzielę 11 października o godzinie 13.00 OSP w Woźnikach obchodzi 110 – lecie swojej działalności. Z racji Jubileuszu nastąpi uroczyste poświęcenie wozu bojowego OSP Woźniki.
  11. Msza św. za zmarłych na cmentarzu w październiku będzie 11 października o godzinie 15.00

12.Dzisiaj po mszy św. o godzinie 11.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

13.Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

14.Są do nabycia Kalendarze Rolników na rok 2016 , cena 24 zł.