Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

2014-11-22 21:16:58

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Na  XXXIV Niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 23.XI.2014 r .

 

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka. Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz", wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje", prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.
 2. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia, a w naszej Parafii rozpoczną się Rekolekcje  Adwentowe. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nad naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.
 3. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczną się za tydzień w niedzielę 30 listopada w pierwszą niedziele Adwentu będą trwały do 2 grudnia. Przeprowadzi je ks. Zdzisław Płuska Sercanin. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Msza św. w niedzielę 30.XI. o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek i wtorek 1 i 2 XII. Msze św. o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek i we wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Dzieci pod opieką domowników będą modły przyjechać autobusem bezpłatnie w poniedziałek i wtorek autobus wyjedzie o 14. 50 będzie jechał przez Kozierogi, Piekarki, Piekary, Mąkolice, godzina 15.10 Dobiecin, Korczew, Zwierzchów i Postękalice wszędzie z przystanków autobusowych będzie zabierał chętnych na rekolekcje.
 4. W przyszłą niedzielę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również dzień w którym odbywają się wybory do samorządów terytorialnych.  Zachęcam do głosowania. Udział w wyborach samorządowych to przywilej, ale i obowiązek. Ten obowiązek ma wymiar moralny, pod sankcją grzechu zaniedbania. Samorządy to największe osiągniecie przemian ustrojowych. Jedynie wybory do samorządów nie są wyborami politycznymi. Problem jest w tym, że wybory te zostały zawłaszczone przez poszczególne partie polityczne. A one powinny być obywatelskie.  
 5. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritasu.
 6. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „ Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
 7. W tym tygodniu Pan Organista z opłatkiem wigilijnym odwiedzi następujące wioski:

       

 • Poniedziałek 24.XI.2014 – Janów
 • Środa 26.XI. 2014 – kol. Bogdanów
 • Czwartek 27.XI.2014 – kol. Woźniki
 • Piątek 28.XI.2014 - Kozierogi 
« powrót