Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Na Niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 26.XI.2017 r.

2017-11-26 00:39:52

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata 26.XI.2017 r. 

 

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny.
 2. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu – okresem radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa rozpoczniemy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".
 3. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe odbędą się w Pierwszą Niedzielę Adwentu to jest od 3 do 5 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Msza święta w niedzielę o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30.  W poniedziałek i wtorek msze święte będą o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci szkolnych i przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i pozostałych ze szkoły podstawowej, o godzinie 17.00 dla starszych jak i młodzieży i tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej.
 4. W poniedziałek 4.XII i wtorek 5.XII. jak co roku autokar będzie zbierał dzieci na rekolekcje: w Piekarkach 14.45, Woźniki 15.00  Mąkolice 15.10, Dobiecin 15.15 Postękalice 15.20 Wstęp wolny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. Można będzie zabrać już do siebie wieńce dożynkowe.
 7. Zbiórka zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego będzie miała miejsce 28 listopada, wtorek, o godzinie 9.30 przyjedzie samochód po odbiór na plebanię. Zużyty sprzęt dostarczamy dzień wcześniej na podwórko plebańskie. Przychodami z tej akcji organizatorzy wspomagają zakup inkubatorów do szpitala w Afryce.
 8. W czasie rekolekcji w dniach od 03-05 grudnia w  Świątyni parafialnej po Mszach Świętych zostaną wystawione na  sprzedaż ozdoby adwentowe i świąteczne przygotowane przez  członków  Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice.  Zebrane fundusze  zostaną przekazane na prace związane z renowacją  zabytkowego Kościoła pw. Św. Rocha w Postękalicach.
 9. Wszyscy, którzy zakupią ozdoby będą brali udział w losowaniu haftowanego obrazka, w dniu 11. 12. br. Warunkiem udziału jest zapisanie na kartce swoich danych tj. imienia , nazwiska,  adresu lub numeru  telefonu i wrzucenie kartki do puszki.
 10. Pan Andrzej Lasota – nasz organista nawiedzi z opłatkiem w tym tygodniu od godziny 14.00 Rodziny z następujących miejscowości; w poniedziałek Korczew, we wtorek Dobiecin Kolonia i bloki, w środę Niedyszyna Górna i Dona, czwartek Wólka, w piątek Zwierzchów. Prosimy o życzliwe przyjęcie z opłatkiem Kolendowym Pana Organistę w waszych domach.
 11. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X". Wszystkim solenizantom tego dnia na czele z Panem Organistom składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
 12. Przy wyjściu z kościoła lub zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki Niedziela.
« powrót