Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

2015-04-11 23:56:01

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 12.IV.2015r .

 

  1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Przed każdą mszą świętą odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia. Udziela się też odpustu zupełnego osobom, które nie mogą opuścić swojego mieszkania, jeśli wyrzekają się jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar po zaistnieniu dogodnych warunków przyjąć sakramenty pojednania i Komunii św., odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu ufam Tobie).
  2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy sami kiedyś mogli go doświadczać. W związku z trudną sytuacją na Ukrainie, której skutkiem jest brak żywności, ubrań, leków oraz trauma psychiczna dzieci i kobiet, Ks. Arcybiskup Wacław Depo zwraca się z serdeczną prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, na pomoc dzieciom Ukrainy. I taką zbiórkę do puszek przeprowadzimy, dzisiaj po mszy, uzbierane pieniądze prześlemy na Caritas Polska.
  3. Dzisiaj o godzinie 15.00 msza św. w Piekarkach przy kapliczce Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.
  4. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii będą miały spotkania przy parafii w kwietniu i maju w piątki godzina 16.00 i soboty godzina 10.00 to jest 17 i  18, 24 i 25 kwietnia, 8 i 9, 15 i 16 i 22 maja i 23 maja spowiedź.
  5. Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie zaprasza dzisiaj na spektakl słowno – muzyczny z okazji 10 rocznicy śmierci papieża św. Jana Pawła II w wykonaniu solistki Sylwii Strugińskiej oraz muzyków z Łodzi. Zaprasza dzisiaj na godzinę 18.00 do Sali widowiskowej GOK. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie wystawa fotografii dotyczących pontyfikatu Jana Pawła II. Wstęp Wolny.
  6. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.
  7. W kościele parafialnym został zainstalowany drogi system multimedialny do odczytywania tekstów pieśni. Zachęcam do angażowania się w śpiew liturgiczny i modlitwę w czasie mszy. Stara maksyma mów, że kto śpiewa to dwa razy się modli.
  8. Na cmentarzu grzebalnym natomiast został postawiony nowy śmietnik  z którego mamy korzystać dbając o porządek na cmentarzu.
  9. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót