Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego - 23.04.2017

2017-04-22 23:38:39

 


  Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego - 23.04.2017

 

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka w tę niedzielę w polskich kościołach jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
  2. Dziś o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne do Piekarek, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia. Udziela się też odpustu zupełnego osobom, które nie mogą opuścić swojego mieszkania, jeśli wyrzekają się jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar po zaistnieniu dogodnych warunków przyjąć sakramenty pojednania i Komunii św., odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu ufam Tobie).
  3. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
  4. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  5. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
« powrót