Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

2016-04-02 17:18:57

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 3.IV.2016 r.

 

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Warto się nad tym zastanowić zwłaszcza w trwającym jubileuszowym Roku Miłosierdzia.   
  2. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego i zaangażowania się w Krąg Biblijny.
  3. W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu.
  4.  W poniedziałek 11 kwietnia jest organizowany wyjazd na czuwanie na Jasną Górę. Wyjazd o godzinie 17.30.
  5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w Bogdanowie.
  6. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  7. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
  8. Pan Wójt Gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek zaprasza na zebranie wiejskie mieszkańców Sołectwa Bogdanów na środę 6 kwietnia godzina 16.00 do Sali OSP Bogdanów. Porządek posiedzenia: 1. Otwarcie zebrania, 2. Omówienie spraw dotyczących uruchomienia Punktu Lekarskiego w Bogdanowie. 3. Sprawy różne. Prosi o niezawodne przybycie na posiedzenie.
« powrót