Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

2014-04-12 14:20:50

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Palmową – 13.IV.2014 r.

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii okres Wielkiego Tygodnia, w którym urzeczywistniają się największe wydarzenia historii zbawienia. Tym czym niedziela jest w ciągu tygodnia, tym w całym roku liturgicznym są trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie w te święte dni w naszej świątyni. Zapraszamy wszystkich!!! Msze wieczorne od Wielkiego Poniedziałku o godzinie 18.00
  3. Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00, a po niej okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Czuwania do godziny 21.00. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu" milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku tajemnicę", za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.
  4. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy skromne posiłki w ciągu dna. W Wielki Piątek o godzinie 17.00 rozpocznie się droga krzyżowa ulicami Bogdanowa. Na drogę zabieramy krzyże misyjne, serdecznie zapraszamy Druhów OSP z Woźnik do niesienia krzyża i wszystkich drogich Parafian. Po drodze krzyżowej o godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku i adoracja Grobu Pańskiego do godziny 21.00.
  5. W Wielką Sobotę Liturgia rozpoczyna się o godzinie 18.00, na którą zabieramy świece, lub przed kościołem będzie można nabyć małe paschaliki  wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Polska – 4 zł, symbol przyjętej na chrzcie świętym wiary, będzie je można nabyć przy wyjściu z kościoła dzisiaj lub przed liturgią Triduum Paschalne.
  6. W Wielką Sobotę honorową straż przy Grobie Pańskim trzymają Druhowie:

      a)     Od g 8.00 do 11.00 OSP Piekary
      b)    Od g 11.00 do 13.00 OSP Mąkolice
      c)     Od g 13.00 do 16.00 OSP Blizin
      d)    Od g 16.00 do 19.00 OSP Postękalice
      e)     Od g 19.00 do 21.00 OSP Bogdanów

7. Msza Święta Rezurekcyjna o godzinie 6.00. Na Rezurekcję  zapraszamy orkiestrę, asystę, Druhów OSP z terenu naszej parafii. Rezurekcję obsługują Druhowie OSP Bogdanów i Woźniki, we mszy biorą udział pozostałe jednostki OSP z terenu naszej Parafii. Pozostałe msze w kościele  parafialnym o godzinie 10.00 i 11.30. W Woźnikach msza św. o godzinie 9.00, w Dobiecinie o godzinie 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15

8. Na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli ofiarę mieszkańcy: Kozieróg 200 zł, Postękalic 295 zł. Za złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać. Za złożone ofiary zostały zakupione kwiaty i obrusy na ołtarze przygotowane na Jubileusz stulecia naszej świątyni parafialnej.

9. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w Bogdanowie o godzinie 16.00 i 16.30, a w terenie od godziny 10.00:

a)     Ks. – Radziątków, Kacprów, koniec Kacprowa, Bogdanów Kolonia, Kozierogi, Piekarki, Mąkolice, Piekary, Woźniki Kolonia i Woźniki.
b)    Ks.- Kamienna, Ludwików, Blizin, Borowa, Bukowa Kolonia, Bukowa, Bernardów, Janów, Wiktorów, Mokracz, Moników i Miłaków.
c)     Ks. – Janina, Dobiecin, Zwierzchów, Dobiecin Kolonia, Niedyszyna Górna i Dolna, Postękalice.

10. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót