Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

2015-03-29 01:22:51

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Palmową  29.III.2015r.

Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii okres Wielkiego Tygodnia. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota – są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia.  

W Wielki Czwartek wieczorem celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu" milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego ciemnicą i adoracja do godziny 21.00. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku tajemnicę", za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ostatnie w tym Wielkim Poście Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godzinie 17.00. Na drogę zabieramy krzyże misyjne, serdecznie zapraszamy Druhów OSP z Woźnik do niesienia krzyża. Liturgia Wielkopiątkowa rozpocznie się o godzinie 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 21.00.

W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godziny 8.00. Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 18.00. Na liturgię zabieramy paschaliki Caritas, które są do nabycia w zakrystii 5 zł lub lampki.

W Wielką Sobotę honorową straż przy Grobie Pańskim trzymają Druhowie:

  • Od g 8.00 do 11.00 OSP Piekary
  • Od g 11.00 do 13.00 OSP Mąkolice
  • Od g 13.00 do 16.00 OSP Blizin
  • Od g 16.00 do 19.00 OSP Postękalice
  • Od g 19.00 do 21.00 OSP Bogdanów

Msza Święta Rezurekcyjna o godzinie 6.00. Na Rezurekcję  zapraszamy orkiestrę, asystę, Druhów OSP z terenu naszej parafii. Rezurekcję obsługują Druhowie OSP Bogdanów i Woźniki, we mszy biorą udział pozostałe jednostki OSP z terenu naszej Parafii. Pozostałe msze w kościele  parafialnym o godzinie 10.00 i 11.30. W Woźnikach msza św. o godzinie 9.00, w Dobiecinie o godzinie 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w Bogdanowie o godzinie 16.00 i 16.30, a w terenie od godziny 10.00:

  • Ks. – Radziątków, Kacprów, koniec Kacprowa, Bogdanów Kolonia, Kozierogi, Piekarki, Mąkolice, Piekary, Woźniki Kolonia i Woźniki.
  • Ks.- Kamienna, Ludwików, Blizin, Borowa, Bukowa Kolonia, Bukowa, Bernardów, Janów, Wiktorów, Mokracz, Moników i Miłaków.
  • Ks. – Janina, Dobiecin, Zwierzchów, Dobiecin Kolonia, Niedyszyna Górna i Dolna, Postękalice.

Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

Kuria Metropolitalna Archidiecezji Łódzkiej poinformowała wiernych, że dotychczasowy Rektor WSD w Łodzi, ks. dr Marek Marczak został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej. Święcenia biskupie odbędą się w sobotę 11 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Katedrze Łódzkiej. Ksiądz biskup nominat, serdecznie zaprasza na uroczystości konsekracji biskupiej do Łodzi. Ks. bp nominat sięga korzeniami parafii Bogdanów. Jego dziadkowie i ojciec wywodzą się z Postękalic. Ojciec bpa nominata w wieku 26 lat założył rodziną i przeniósł się do Piotrkowa, gdzie do tej pory mieszka z rodziną. W związku z powyższym zachęcam do licznego udziału w uroczystościach konsekracyjnych i serdecznie zapraszam do zapisywania się na wyjazd, w którym wezmę udział osobiście. Zapisy po Mszy św. w zakrystii od dzisiaj do świąt włącznie.

« powrót