Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

2016-03-19 23:20:44

na Niedzielę Palmową 20.III.2016 r.

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w liturgii okres Wielkiego Tygodnia. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobotato są już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie w naszej świątyni. Okazja do spowiedzi codziennie od poniedziałku do soboty. Zapraszamy wszystkich!
  2. W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne w naszym kościele o 18.00. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia za publiczne odśpiewanie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem" można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W Wielki Piątek – to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest odprawiana Msza św. Zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy skromne posiłki w ciągu dnia. Powstrzymanie się od spożycia potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę. Droga Krzyżowa ulicami Bogdanowa o godzinie 17.00. Na drogę zabieramy krzyże misyjne, serdecznie zapraszamy Druhów OSP Woźniki do niesienia krzyża. Po Drodze Krzyżowej o godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00.
  4. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny  8.00. Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 18.00. Na liturgię Wielkiej Soboty zabieramy Paschaliki lub lampiony.
  5. W Wielką Sobotę honorową straż przy Grobie Pańskim trzymają Druhowie:

Od g 8.00 do 11.00 OSP Piekary

Od g 11.00 do 13.00 OSP Mąkolice

Od g 13.00 do 16.00 OSP Blizin

Od g 16.00 do 19.00 OSP Postękalice

Od g 19.00 do 21.00 OSP Bogdanów

6. Msza Święta Rezurekcyjna o godzinie 7.00. Na Rezurekcję  zapraszamy orkiestrę, asystę, Druhów OSP z terenu naszej parafii. Rezurekcję obsługują Druhowie OSP Bogdanów i Woźniki, we mszy biorą udział pozostałe jednostki OSP z terenu naszej Parafii. Pozostałe msze w kościele  parafialnym o godzinie 10.00 i 11.30. W Woźnikach msza św. o godzinie 9.00, w Dobiecinie o godzinie 10.00, w Postękalicach o godzinie 11.15

7. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w Bogdanowie o godzinie 16.00 i 16.30, a w terenie od godziny 10.00:

Ks. – Radziątków, Kacprów, koniec Kacprowa, Bogdanów Kolonia, Kozierogi, Piekarki, Mąkolice, Piekary, Woźniki Kolonia i Woźniki.

Ks.- Kamienna, Ludwików, Blizin, Borowa, Bukowa Kolonia, Bukowa, Bernardów, Janów, Wiktorów, Mokracz, Moników i Miłaków.

Ks. – Janina, Dobiecin, Zwierzchów, Dobiecin Kolonia, Niedyszyna Górna i Dolna, Postękalice.

8. Na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarę złożyli mieszkańcy Blizina 295 zł, Piekarek 250 zł, Kamiennej 200 zł, Borowa 300 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

9.  Pani Krystyna Lauks prowadzi zapisy na wyjazd w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową do Praszki, do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Praszce.

10. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.