Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy

2014-06-15 00:13:01

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy 15.VI.2014r.

 

1 Dzisiaj, w uroczystość Przenajświętszej Trójcy, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu...". Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Przenajświętszą Trójcę  – Jednego Boga w Trzech Osobach.

2.W najbliższy czwartek, 19 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, zawsze obecny w naszym życiu. Zachęcam do udekorowania naszych okien i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary.

4. Msze Święte o godzinie tego dnia o godzinie 8.00 i 10.00 i po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy: pierwszy przy posesji Państwa Rokselów, drugi ulicą Wschodnią do krzyża przy posesji Państwa Lisów, trzeci przy posesji Państwa Komorowskich, czwarty przy posesji Państwa Kulczyńskich. Na procesję zapraszamy asystę, orkiestrę, dzieci pierwszokomunijne - dziewczynki do sypania kwiatów, proszę przygotować kwiaty, chłopców do szarf, zapraszamy Druhów OSP. Prosiłbym, by wszyscy z danej ulicy włączali się w przygotowanie ołtarza na Boże Ciało. To błogosławieństwo Boże na cały rok i zaszczyt pomagać przy strojeniu ołtarza na Boże Ciało.

5. W oktawie Bożego Ciała – codziennie msza święta o godzinie 18.00. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. Procesja w Postękalicach w niedzielę 22 czerwca o godzinie 11.15 jak co roku będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Pierwsza stacja będzie przy ołtarzu polowym, druga na placu przed kościołem, trzecia i czwarta w około kościoła na placu przy cmentarnym.

7. Wyjazd dzieci z kl. II na pielgrzymkę do Niepokalanowa koło Warszawy w piątek 20 czerwca o godzinie 7.00 spod kościoła w Bogdanowie, koszt 45 zł. Jest jeszcze kilkanaście miejsc wolnych, na które mogą się zapisać osoby postronne. Zapisy u ks. Wojciecha.

8. W Dobiecinie przy szkole w niedzielę 22 czerwca o godzinie 14.00 odbędzie się Festyn połączony z 50-tą rocznicą śmierci Patrona Szkoły Generała Janusza Głuchowskiego oraz 100-tną rocznicę utworzenia Legionów Polskich. W programie Msza św. o godzinie 14.00.

9. Natomiast od 21- 22 czerwca odbędą się uroczyste obchody Dni Gminy Wola Krzysztoporska, program wywieszony w gablocie. Organizatorzy serdecznie na nie zapraszają.

10. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek godzina 16.00 w Blizinie przy kapliczce i Zwierzchowie o godzinie 16.00 przy kapliczce. We wtorek w Bogdanowie Kolonii przy kapliczce godzina 16.00 i Wożnikach Koloni przy kapliczce obok posesji Państwa Żabickich godzina 16.00.

11. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

« powrót