Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy

2015-05-30 20:49:30

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy 31 V 2015r .

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Przenajświętszej Trójcy. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwie czerwcowym.
 3. Jutro – Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, obdarowując ich nie tylko materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.
 4. W tym tygodniu, w czwartek, 4 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Msza św. o godzinie 8.00, główna po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 10.00.  Na zakończenie procesji błogosławieństwo i hymn „Ciebie Boga wysławiamy".
 5. Trasa procesji jest następująca: I ołtarz na ulicy Piotrkowskiej przy posesji Państwa Rokselów, II ołtarz przy krzyżu na ulicy Wschodniej, III ołtarz przy ulicy Kwiatowej przy posesji Państwa Lauksów, IV ołtarz przy ulicy Ogrodowej naprzeciw posesji Pani Kulczyńskiej.
 6. Na procesję zapraszamy wszystkich Parafian i Szanownych Gości, orkiestrę, wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej naszej parafii: Bogdanów, Blizin, Mąkolice, Piekary, Postękalice, Woźniki. Orkiestrę Strażacką, Ludowy Zespół Pasjonatki i Moderato z Niedyszyny. Dzieci pierwszokomunijne z klasy drugiej i rocznicowe z klasy trzeciej do sypania kwiatów, chłopców do szarf. Asystę do chorągwi, feretronów, Żywy Różaniec, dzieci i młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza.
 7. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 16.00 Dobiecin Kolonia i Moników we wtorek godzina 16.00 Korczew.
 8. Jest do nabycia drugi tom albumu jubileuszowego, poświęcony bogdanowskim malowidłom krakowskich malarzy z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kolorowy, wypełniony pięknymi zdjęciami malowideł, ich historią, opatrzone komentarzem, a także zdjęciami z ubiegłorocznych obchodów jubileuszowych.
 9. Organizujemy jednodniowy autokarowy wyjazd do historycznego miasta Torunia. Wyjazd zaplanowany jest na 5 czerwca, w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Wyruszamy spod kościoła w Bogdanowie o godz. 7.00 rano. Opłaty regulujemy u ks. Tomasza. Ze względu na wyjazd Torunia do chorych na pierwszy piątek pojedziemy w sobotę od rana.
 10. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 czerwca godzina 18.00. Zapisy u Pani Krystyny.
 11. W sobotę 13 czerwca o godzinie 18.00 jest planowana uroczystość poświęcenia figury św. Antoniego z Padwy, ofiarodawców, solenizantki i solenizantów zapraszamy na uroczystość, gdyż będziemy się modlić za ofiarodawców, wszystkie Antoniny i Antonich.
 12. Msza Święta fatimska na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 14 czerwca o godzinie 16.00
 13. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót