Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy

2016-05-22 00:10:13

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Przenajświętszej Trójcy 22.V.2016 r.

 

1. Dzisiaj w uroczystość Przenajświętszej Trójcy ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Przenajświętszą Trójcę – jednego Boga w trzech Osobach.

2. W czwartek 26 maja przypada uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00 i 10.00 i po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie taka sama jak w latach ubiegłych – prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy! To błogosławieństwo Boże na cały rok i zaszczyt pomagać przy strojeniu ołtarzy na Boże Ciało. Zapraszamy na procesję wszystkich tak jak na odpust.

3. Procesja w Postękalicach po placu kościelnym w niedzielę 29 maja o godzinie11.00.

4. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie. Składamy także najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe tym, którzy będą obchodzić te uroczystości w tym tygodniu.

5. Chciałbym przypomnieć, że opłaty na wycieczkę w czerwcu do Malborka i Gdańska regulujemy do końca maja.

6. W dniu dzisiejszym przed Świątynią Parafialną prowadzona jest przez  Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice kwesta na prace związane z renowacją  zabytkowego Kościoła pw. Św. Rocha w Postękalicach.      Troska o stan zabytku jest naszym wspólnym obowiązkiem i serdecznie dziękujemy za wszelkie formy wsparcia naszej inicjatywy.

7. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót