Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

2014-12-27 19:10:40

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Świętej Rodziny 28.XII.2014 r .

 

 1. Dziś – niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin, dlatego powierzamy je Jej opiece.
 2. W środę 31 grudnia przypada wspomnienie św. Sylwestra I, papieża. Msza Święta na zakończenie starego roku o godz. 16.00.  Po mszy świętej odśpiewamy przebłagalne suplikacje za grzechy popełnione w kończącym się roku kalendarzowym 2014 oraz dziękczynne „Ciebie, Boga, wysławiamy" za otrzymane w tym czasie łaski. Będziemy też prosić Pana Boga o błogosławieństwo w nowym roku. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
 3. W czwartek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2015, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy Świętych – jak w niedziele. Zapraszamy wszystkich do rozpoczęcia Nowego Roku modlitwą i udziałem we mszy świętej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek dziękujemy Bogu za dar Eucharystii i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek nie zapominajmy, że uczestnictwo we mszy św. jest nie tylko wyrazem naszej pobożności, lecz włączona jest w nią intencja wynagradzająca Boskiemu Sercu za wszystkie grzechy popełniane przez nas samych, naszych bliskich, jak i na całym świecie. Zaś w sobotę oddajemy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.
 6. Porządek kolędy:
 • Poniedziałek Radziątków
 • Wtorek – Kacprów
 • Środa – Bogdanów Kolonia
 • Piątek  – Zwierzchów i Korczew
 • Sobota – Bukowa i Janów

7. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy. Wodę święconą na kolędę można zabrać z kościoła.

Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym parafianom i ich gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.

« powrót