Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny

2015-12-27 08:06:00

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Świętej Rodziny 27.XII.2015r .

  1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Żałobną w intencji wszystkich zmarłych Parafian w Roku Pańskim 2015 na środę dnia 30 grudnia o godzinie 16.00.
  3. Natomiast uroczyste zakończenie Starego Roku w czwartek 31 grudnia o godzinie 16.00. Zapraszamy.
  4. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte – jak w niedziele.
  5. Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.
  6. Porządek kolędy; wtorek 29.XII 3 ks. Postękalice na odcinku Godlewscy – Górscy, środa 30.XII. 1 ks. Haptyzów i 2 ks Zwierzchów, czwartek 31.XII 3 ks. Korczew, sobota 2.I.  Bogdanów Kolonia i Wólka 3 ks.    
  7. Koncert Bełchatowskiego Chóru Gospel Schola Cantorum odbędzie się 6 stycznia 2016 roku o godzinie 16.00 w kościele filialnym pw. Świętego Rocha w Postękalicach, wcześnie na godzinę 15.00 zapraszamy na mszę świętą.
  8. Wyjazd na zakończenie roku do Częstochowy na Jasną Górę o godzinie 18.00. natomiast na czuwanie 11 stycznia. Zapisy u Pani Krystyny.
     

 

 

 

 

 

 

« powrót