Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

2014-05-31 22:38:55

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 1.VI.2014r.

 

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Prośmy o łaskę otwarcia serc naszych i naszych bliskich na przyjęcie tego daru i umiejętność właściwego wykorzystywania natchnień Ducha Świętego.

2. Dziś również przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. W tym roku dziękujemy przede wszystkim za kanonizację św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych dzieciach, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie zapomnijmy o uczestnictwie w nabożeństwie czerwcowym – będzie ono odprawiane w naszym kościele codziennie po mszy świętej o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek Woźniki Kolonia przy kapliczce o godzina 16.00 i Zwierzchów przy kapliczce godzina 16.00, w czwartek Mokracz przy kapliczce o godzina 16.00 i Korczew przy kapliczce o godzinie 16.00.

8. Pierwsza komunia święta dzieci z klasy drugiej będzie za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to jest 8 czerwca. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 9.30 . Przygotowanie świątyni na uroczystość w czwartek godzina 18.30, zapraszamy Rodziców. Na uroczystości również będą niektóre ławki zarezerwowane dla rodziców i chrzestnych, spowiedź w sobotę o godzinie 10.00 . Msze św. za tydzień będą odprawione w Woźnikach i Dobiecinie o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 12.00. W Bogdanowie suma będzie o godzinie 12.00 .

9.  8 czerwca rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Jubileuszowe, które przeprowadzi ks. prof. dr hab. Marian Duda z Częstochowy. W kościele parafialnym msze św. tego dnia będą o godzinie 8.00, 930 pierwsza komunia i o godzinie 12.00 suma, a o godzinie 16.00 msza fatimska za zmarłych na cmentarzu, połączona z poświęceniem pamiątkowej tablicy na 620 – lecie istnienia Parafii i Wsi, licząc od najwcześniejszych wzmianek.

10. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte będą o godzinie 10.00, 18.00 i 20.00. W poniedziałek 9 VI. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00, zaplanowany jest specjalny program dla młodzieży, par narzeczeńskich i par małżeńskich z modlitwą w ich intencji i projekcją filmu na dużym ekranie „ Próba ognia” o przezwyciężaniu trudności we wspólnocie małżeńskiej oraz spotkanie z liderem Zespołu Full Power Spirit  ( Pełną Mocą Ducha ), prowadzącym w kraju i za granicą akcję ewangelizacyjną. Zapraszamy wszystkich, także młodych z poza parafii.

11. We wtorek o godzinie 10.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji chorych i starszych wiekiem z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dojeździe wszystkim, którzy pragną spotkać się z Jezusem Uzdrawiającym w naszej 100 – letniej świątyni.

12. W czwartym dniu rekolekcji, w środę, będzie okazja do spowiedzi, uzyskania rozgrzeszenia i odpustu zupełnego na zakończenie rekolekcji. Przybędą kapłani z dekanatu. Porządek spowiedzi jest następujący: spowiedź od godziny 9.30 do 11.00, po południu od godziny 17.30 do 18.30 i od godziny 19.30 do 20.30

13. Rekolekcje Jubileuszowe będą bezpośrednim przygotowaniem do obchodu 100 – lecia naszej Bogdanowskiej świątyni. Uroczystość Jubileuszowa odbędzie się 15 czerwca, podczas odpustu na Przenajświętszą Trójcę, o godzinie 11.30, pod przewodnictwem J.E. Metropolity Częstochowskiego Dra Wacława Depo. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych w kościołach filialnych, wszystkich zapraszamy do kościoła Jubileuszowego, na 8.00, 10.00 a przede wszystkim na sumę o 11.30. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny z rezerw jubileuszowych. Niech nie zabraknie nikogo w tym dniu w kościele Jubileuszowym. Zapraszamy wszystkich Parafian, również tych pochodzących z naszej Parafii, miłych Gości i znajomych, Druhów OSP  z terenu naszej Parafii, orkiestrę strażacką . Podczas Mszy Jubileuszowej ks. abp Wacław Depo dokona konsekracji dwóch ołtarzy w naszej świątyni: ołtarza soborowego w prezbiterium i ołtarza w odnowionej kaplicy Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych.

14. Jest do nabycia Jubileuszowy Album, kolorowy, wypełniony historią i fotografią naszej 100-letniej świątyni i okolicznych miejscowości, kościołów, kaplic, cmentarzy, straży pożarnych, orkiestry dętej, ważnych osób i dat, ciekawych wspomnień z czasów budowy naszego kościoła, poprzedzających i następujących po niej. To niezapomniana Księga Pamiątkowa dla każdej rodziny naszej Parafii i licznych Gości, którzy przybędą na uroczystości Jubileuszowe w cenie 30 zł. Zapraszamy do nabycia.

16. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 
« powrót