Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego

2015-05-16 23:24:57

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 17 V 2015r .

 

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Pana Jezusa Zmartwychwstałego swoim uczniom. Jednak okres wielkanocny jeszcze trwa. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 
 2. Dzieci z klasy II mają swoją pierwszą komunię za tydzień w niedziele Zesłania Ducha Świętego, to jest 24 maja o godzinie 9.30, suma o godzinie 12.00. Spowiedź w sobotę 23 maja o godzinie 10.00.
 3. Msze święte niedziele za tydzień 24 maja w Woźnikach i Dobiecinie będą odprawione o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 12.00. Po księdza tego dnia przyjeżdżamy do Bogdanowa.
 4. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek o godzinie 16.00 w Bogdanowie Kolonii przy kapliczce i w Zwierzchowie, we wtorek godzina 16.00 w Blizinie przy kapiczce.
 5. W niedzielę 31 maja, na sumie o godz. 11.30, będziemy obchodzić Odpust Przenajświętszej Trójcy i zakończenie Jubileuszu stulecia kościoła
  w Bogdanowie
  . W związku z tym Msze Święte w terenie zostaną odwołane,
  a zapraszamy na Msze do kościoła w Bogdanowie.
 6. Jest do nabycia drugi tom albumu jubileuszowego, poświęcony bogdanowskim malowidłom krakowskich malarzy z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kolorowy, wypełniony pięknymi zdjęciami malowideł, ich historią, opatrzone komentarzem, a także zdjęciami z ubiegłorocznych obchodów jubileuszowych. Album jest nieco grubszy – 150 stron, ale cena pozostaje ta sama – 30 zł. Publikacja jest pamiątką zakończenia obchodów jubileuszu stulecia kościoła w Bogdanowie.
 7. Podczas zakończenia obchodów jubileuszowych, uroczyście poświęcimy wotum wdzięczności parafii za dar świątyni – Krzyż Jubileuszowy, wystawiony w prezbiterium przy ołtarzu soborowym. Będzie on trwałą pamiątką obchodów jubileuszu stulecia naszego kościoła, znakiem naszej wdzięczności Opatrzności Bożej, darem naszych wiernych Bogu serc.
 8. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na zbliżające się obchody odpustowe i jubileuszowe. Zapraszamy wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej naszej parafii: Bogdanów, Blizin, Mąkolice, Piekary, Postękalice, Woźniki. Orkiestrę Strażacką, Ludowy Zespół Pasjonatki i Moderato z Niedyszyny. Dzieci pierwszokomunijne z klasy drugiej
  i rocznicowe z klasy trzeciej do sypania kwiatów, chłopców do szarf. Asystę do chorągwi, feretronów, Żywy Różaniec. Radę Parafialną, Sołtysów. Dzieci
  i młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza.
« powrót