Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

2014-06-09 00:32:01

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 8.VI.2014r.

 

1. Wraz z dziećmi z klasy II i ich rodzinami przeżywamy dzisiaj uroczystość pierwszej Komunii Świętej. Jest to w życiu dziecka największe święto – pojawia się raz – i na zawsze powinno zmienić życie dziecka. Modlimy się razem z tymi dziećmi, ich rodzicami i najbliższymi o to, aby przez całe życie kochały Pana Jezusa tak mocno jak dziś! W tzw. Białym Tygodniu dzieci zapraszamy codziennie w strojach pierwszokomunijnych na mszę świętą o godzinie 18.00. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych składamy podziękowanie za dar ołtarza.  

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje Jubileuszowe. Przeprowadzi je ks. prof. dr hab. Marian Duda z Częstochowy. Msze Święte o godzinie 8.00, 930 i suma o 12.00, a o godzinie 16.00 msza fatimska za zmarłych na cmentarzu, połączona z poświęceniem pamiątkowej tablicy na 620 – lecie istnienia Parafii, licząc od najwcześniejszych wzmianek.

3. W poniedziałek, wtorek i środę Msze Święte będą o godzinie 10.00, 18.00 i 20.00. W poniedziałek 9 VI. obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00, zaplanowany jest specjalny program dla młodzieży, par narzeczeńskich i par małżeńskich z modlitwą w ich intencji i projekcją filmu na dużym ekranie „ Próba ognia” o przezwyciężaniu trudności we wspólnocie małżeńskiej oraz spotkanie z liderem Zespołu Full Power Spirit  ( Pełną Mocą Ducha ), prowadzącym w kraju i za granicą akcję ewangelizacyjną. Zapraszamy wszystkich, także młodych z poza parafii.

4. We wtorek o godzinie 10.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji chorych i starszych wiekiem z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc w dojeździe wszystkim, którzy pragną spotkać się z Jezusem Uzdrawiającym w naszej 100 – letniej świątyni.

5. W czwartym dniu rekolekcji, w środę, będzie okazja do spowiedzi, uzyskania rozgrzeszenia i odpustu zupełnego na zakończenie rekolekcji. Przybędą kapłani z dekanatu. Porządek spowiedzi jest następujący: spowiedź od godziny 9.30 do 11.00, po południu od godziny 17.30 do 18.30 i od godziny 19.30 do 20.30

6.  Rekolekcje Jubileuszowe będą bezpośrednim przygotowaniem do obchodu 100 – lecia naszej Bogdanowskiej świątyni. Uroczystość Jubileuszowa odbędzie się 15 czerwca, podczas odpustu na Przenajświętszą Trójcę, o godzinie 11.30, pod przewodnictwem J.E. Metropolity Częstochowskiego Dra Wacława Depo. W tym dniu nie będzie Mszy Świętych w kościołach filialnych, wszystkich zapraszamy do kościoła Jubileuszowego, na 8.00, 10.00 a przede wszystkim na sumę o 11.30. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny z rezerw jubileuszowych. Niech nie zabraknie nikogo w tym dniu w kościele Jubileuszowym. Zapraszamy wszystkich Parafian, również tych pochodzących z naszej Parafii, miłych Gości i znajomych, Druhów OSP  z terenu naszej Parafii, orkiestrę strażacką . Podczas Mszy Jubileuszowej ks. abp Wacław Depo dokona konsekracji dwóch ołtarzy w naszej świątyni: ołtarza soborowego w prezbiterium i ołtarza w odnowionej kaplicy Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych.  Jest do nabycia nasz Jubileuszowy Album.

7. W Dobiecinie przy szkole 22 czerwca o godzinie 14.00 odbędzie się Festyn Rodzinny u Generała. Serdecznie zaprasza Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym i Radą Rodziców. Festyn połączony będzie z 50-tą rocznicą śmierci Patrona Szkoły Generała Janusza Głuchowskiego oraz 100-tną rocznicę utworzenia Legionów Polskich. W programie Msza św., rekonstrukcje legionistów oraz partyzantów – powstańców warszawskich od „Parasola”, występy na scenie, grochówka i wiele innych atrakcji.

8. Wyjazd na czuwanie na Jasną Górę, w środę 11 czerwca o godzinie 17.30. Zapisy u Pani Krystyny Lauks.

9. W zakrystii jest do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”.

10. W niedzielę 22 czerwca w oktawie Bożego Ciała, w Postękalicach o godzinie 11.15 jak co roku będzie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Pierwsza stacja będzie przy ołtarzu polowym, druga na placu przed kościołem, trzecia i czwarta w około kościoła na placu przy cmentarnym.

« powrót