Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 04.06.2017 r.

2017-06-04 00:31:38

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

04.06.2017 r.


 1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. W dzisiejszą uroczystość przeżywamy także pierwszą komunię naszych dzieci. Dzień pierwszej komunii świętej jest – jedyny, niepowtarzalny, cudowny – jeden z najpiękniejszych dni w życiu dziecka. Modlimy się razem z tymi dziećmi, ich rodzicami i najbliższymi o to, aby przez całe życie kochały Pana Jezusa tak mocno jak dziś! W tzw. Białym Tygodniu dzieci zapraszamy codziennie w strojach pierwszokomunijnych na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Serdeczne podziękowania ślę Rodzicom, Dziatkom, Księdzu Tomaszowi z nauczycielami, Księdzu Szymonowi, orkiestrze, Panom Organiście i Kościelnemu. Wszystkim za przygotowanie Dzieci i świątyni do dzisiejszej uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również za dar serca od Dzieci dla Parafii za przenośne nagłośnienie ze statywem, do którego dokupimy podręczne organy. Dzieci pierwszokomunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę z Rodzicami do Gidel, św. Anny i Leśniowa w czwartek 8 czerwca, wyjazd spod kościoła parafialnego o godzinie 7.15
 3. 3.     Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. Tego dnia w kościele parafialny  o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00.  Poświęcenie pól w Woźnikach o godzinie 19.00
 4. Za tydzień w niedzielę 11 czerwca obchodzimy w Parafii odpust na Przenajświętszą Trójcę. Sumę o godzinie 12.00 będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. Kanonik Sylwester Tronina z Brudzic. Na sumę serdecznie zapraszamy orkiestrę strażacką,  jednostki OSP z terenu naszej Parafii wraz z pocztami strażackimi, asystę z poszczególnych wiosek do chorągwi i feretronów, dzieci pierwszokomunijne do sypania kwiatów, młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Tego dnia w terenie msze święte będą w Woźnikach i Dobiecinie o godzinie 8.00, w Postękalicach o godzinie 9.00
 5. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 czerwca. Zapisy u Pani Krystyny.
 6. W czwartek 13 czerwca o godzinie 18.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta do Świętego Antoniego. Na Mszę Świętą zapraszamy również wszystkie Antoniny i i Antonich.
 7. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada w czwartek 16 czerwca. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą odprawione o godzinie 8.00 i 10.00. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Trasa procesji będzie ta sama jak w roku ubiegłym – prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy! Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 8. W niedzielę 18 czerwca o godzinie 15.00 w Postękalicach będziemy obchodzić 280 lecie naszej świątyni pw. Świętego Rocha. Z racji tego Jubileuszu mamy zaszczyt wszystkich zaprosić. Mszę Jubileuszową będzie celebrował i kazanie okolicznościowe wygłosi Ksiądz Profesor Marian Duda z Częstochowy.
 9. Msza Święta fatimska na cmentarzu za zmarłych w czerwcu odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 16.00. Zapraszamy.
 10. Pan Wójt, Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają dzisiaj wszystkich na Święto Gminy 2017 do Woli Krzysztoporskiej na boisko przy ulicy Cmentarnej. Również tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbędzie się otwarta akcja pobierania krwi.
 11. Tegorocznych maturzystów Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na studia Wydział Filologiczno – Historyczny. Student może wybrać jeden z wielu specjalności. Szczegóły na ten temat w gablocie przed kościołem.
« powrót