Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

2015-05-23 17:27:00

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 24 V 2015r .

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu i kończy obchody okresu wielkanocnego. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Pamiętamy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.
 2. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!
 3. Wraz z dziećmi z klas II i ich rodzinami przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii świętej. Dzień Pierwszej Komunii św. jest – jedyny, niepowtarzalny, cudowny – jeden z najpiękniejszych dni w życiu dziecka. Modlimy się razem z tymi dziećmi, ich rodzicami i najbliższymi o to, aby przez całe życie kochały Pana Jezusa tak mocno jak dziś! W tzw. Białym Tygodniu dzieci zapraszamy codziennie w strojach pierwszokomunijnych na mszę świętą i na nabożeństwo majowe o 18.00. serdeczne podziękowania ślę Rodzicom Dziatkom, Ks. Tomaszowi z gronem pomocników, Ks. Wojciechowi, orkiestrze, za przygotowanie Dzieci do Komunii i dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.
 4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze św. tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00
 5. We wtorek, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.
 6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w sobotę otrzymali święcenia kapłańskie.
 7. Za tydzień w niedzielę 31 maja, na sumie o godz. 11.30, będziemy obchodzić odpust parafialny na Przenajświętszej Trójcy i zakończenie Jubileuszu stulecia kościoła
  w Bogdanowie
  . W związku z tym Msze Święte w terenie zostaną odwołane,
  a zapraszamy Wszystkich na Msze do kościoła w Bogdanowie.
 8. Jest do nabycia drugi tom albumu jubileuszowego, poświęcony bogdanowskim malowidłom krakowskich malarzy z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, kolorowy, wypełniony pięknymi zdjęciami malowideł, ich historią, opatrzone komentarzem, a także zdjęciami z ubiegłorocznych obchodów jubileuszowych.
 9. Podczas zakończenia obchodów jubileuszowych, uroczyście poświęcimy wotum wdzięczności parafii za dar świątyni – Krzyż Jubileuszowy, wystawiony w prezbiterium przy ołtarzu soborowym. Będzie on trwałą pamiątką obchodów jubileuszu stulecia naszego kościoła, znakiem naszej wdzięczności Opatrzności Bożej, darem naszych wiernych Bogu serc.
 10. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na zbliżające się obchody odpustowe i jubileuszowe. Zapraszamy wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej naszej parafii: Bogdanów, Blizin, Mąkolice, Piekary, Postękalice, Woźniki. Orkiestrę Strażacką, Ludowy Zespół Pasjonatki i Moderato z Niedyszyny. Dzieci pierwszokomunijne z klasy drugiej i rocznicowe z klasy trzeciej do sypania kwiatów, chłopców do szarf. Asystę do chorągwi, feretronów, Żywy Różaniec. Radę Parafialną, Sołtysów. Dzieci
  i młodzież, Służbę Liturgiczną Ołtarza.
 11. Organizujemy jednodniowy autokarowy wyjazd do historycznego miasta Torunia. Wyjazd zaplanowany jest na 5 czerwca, w piątek po Uroczystości Bożego Ciała. Wyruszamy spod kościoła w Bogdanowie o godz. 7.00 rano. Trwają zapisy chętnych na wyjazd u Ks. Tomasza. Jest jeszcze niewiele miejsc w trzecim autokarze.
 12. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek 25 maja, godzina 16.00 Wiktorów i godzina 19.00 Woźniki
 13. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót