Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

2016-05-15 06:48:15

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15.V.2016 r.

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu i kończy obchody okresu wielkanocnego. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Pamiętamy również o darach Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy za nie Panu Bogu.

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II, msze w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy.

3. W niedzielę 22 maja obchodzimy w Parafii odpust na Przenajświętszą Trójcę. Sumę o godzinie 11.30 będzie celebrował i słowo Boże wygłosi ks. bp Marek Marczak z Łodzi. Na sumę zapraszamy orkiestrę strażacką, jednostki OSP z terenu naszej parafii wraz z pocztami strażackimi, asystę, z poszczególnych wiosek do chorągwi i feretronów, Gminny Zespół „Pasjonatki” i Zespół „Moderato” z Niedyszyny, dzieci rocznicowe z kl.III do sypania kwiatów, młodzież przygotowująca się do bierzmowania do asysty. 

4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, która w tym roku przypada w czwartek 26 maja. Trasa procesji będzie taka sama jak w latach ubiegłych – prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy! Zapraszamy na procesję wszystkich tak jak na odpust.

5. W piątek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w sobotę otrzymali święcenia kapłańskie.

6. Modlitwy o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli w poniedziałek o godzinie 19.00 Woźniki i Góry Postękalskie. Prosimy o pojazdy.

7. Chciałbym przypomnieć, że opłaty na wycieczkę w czerwcu do Malborka i Gdańska regulujemy do końca maja.

8. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Zbigniew Szczepański z Bogdanowa Kolonii 200 zł. Za złożoną ofiarę serdeczne Bóg zapłać.

9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

« powrót