Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

2014-04-18 09:11:08

Ogłoszenia duszpasterskie

na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 20.IV.2014r.

 

1. Drodzy Parafianie i wszyscy Goście. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość. Wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego – adorowali Pana Jezusa w „Ciemnicy" i „Grobie Pańskim"; Druhom OSP, orkiestrze, asyście na dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, ministrantom, lektorom, Księżom Wikariuszom, Ks. Wojciechowi za dekorację ciemnicy i „Grobu Pańskiego"; ofiarodawcom na kwiaty i za kwiaty do „Grobu Pańskiego" – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać"!!!

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego o godzinie 8.00, 10.00, 11.30. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie także jutro na świątecznej Eucharystii. Przypominamy, że taca będzie przeznaczona na utrzymanie uczelni katolickich.  

3. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają prace remontowe w Kaplicy Matki Bożej Bogdanowskiej, ostatnio zostały wykonane i wstawione nowe ławy do kaplicy – Bóg zapłać za nie – w dalszym ciągu liczymy na Waszą życzliwość i ofiarność! 

4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Przygotowujemy się do niego odprawiając nowennę – codziennie po mszy świętej wieczornej, a na sumie zostanie poświęcony obraz Świętego Jana Pawła II dar pana Zenona Bartczaka z Piotrkowa Trybunalskiego wywodzącego się z Parafii Bogdanowskiej. Za dar serca serdeczne Bóg zapłać.

5. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii będą miały spotkania przy parafii w maju w piątki godzina 16.00 i soboty godzina 10.00 to jest 9 i 10 V. 16 i 17 V, 23 i 24.V, 30 i 31 maja.

7. Pan Wójt Gminy Bełchatów Kamil Ładziak serdecznie wszystkich zaprasza na Koncert Charytatywny. Koncert odbędzie się 25 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Dobrzelowie ul. Górna 7.   

 

« powrót