Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

2015-04-05 08:32:33

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 5.IV.2015r .

 

1.Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary – ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE, które jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara.

2. Drodzy Parafianie, szanowni Goście. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym Parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Bożej Bogdanowskiej Uzdrowienia Chorych. Wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego – uczestniczyli w Drodze Krzyżowej, adorowali Pana Jezusa w „Ciemnicy" i „Grobie Pańskim"; Druhom OSP, orkiestrze, asyście na dzisiejszej procesji rezurekcyjnej, ministrantom, lektorom i lektorkom, Księżom Wikariuszom, Ks. Tomaszowi za dekorację ciemnicy i „Grobu Pańskiego" z grupom pomagającą w dekoracji, ofiarodawcom za kwiaty do „Grobu Pańskiego" – składamy serdeczne podziękowanie – „Bóg zapłać"!!!

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte według porządku niedzielnego o godzinie 8.00, 10.00, 11.30 w kościele parafialnym i w terenie jak zwykle. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Niech nikogo spośród nas nie zabraknie także jutro na świątecznej Eucharystii. Przypominamy, że taca będzie przeznaczona na utrzymanie uczelni katolickich.  

3.  Na potrzeby parafii ofiarę w minionym tygodniu złożyli: Radosław Karolczyk z Wiktorowa 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Msza św. w Piekarkach o godzinie 15.00. Zapraszamy.

5. W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela” - 5 zł.

6. Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii będą miały spotkania przy parafii w kwietniu i maju w piątki godzina 16.00 i soboty godzina 10.00 to jest 17 i  18, 24 i 25 kwietnia, 8 i 9, 15 i 16 i 22 maja i 23 maja spowiedź.

7. Kuria Metropolitalna Archidiecezji Łódzkiej poinformowała wiernych, że dotychczasowy Rektor WSD w Łodzi, ks. dr Marek Marczak został mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej. Święcenia biskupie odbędą się w sobotę 11 kwietnia br. o godzinie 11.00 w Katedrze Łódzkiej. Ksiądz biskup nominat, serdecznie zaprasza na uroczystości konsekracji biskupiej do Łodzi. Ks. bp nominat sięga korzeniami parafii Bogdanów. Jego dziadkowie i ojciec wywodzą się z Postękalic. Ojciec bpa nominata w wieku 26 lat założył rodzinę i przeniósł się do Piotrkowa, gdzie do tej pory mieszka z rodziną.

8. W związku z trudną sytuacją na Ukrainie, której skutkiem jest brak żywności, ubrań, leków oraz trauma psychiczna dzieci i kobiet, Ks. Arcybiskup Wacław Depo zwraca się z serdeczną prośbą o przeprowadzenie zbiórki do puszek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tj. 12 kwietnia br. na pomoc dzieciom Ukrainy. I taką zbiórkę do puszek przeprowadzimy, a uzbierane pieniądze prześlemy na Caritas Polska.

9. Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie zaprasza na spektakl słowno – muzyczny z okazji 10 rocznicy śmierci papieża św. Jana Pawła II w wykonaniu solistki Sylwii Strugińskiej oraz muzyków z Łodzi, który odbędzie się w niedziele 12 kwietnia o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej GOK. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie wystawa fotografii dotyczących pontyfikatu Jana Pawła II. Wstęp Wolny.

10. Kochani, za chwilę pójdziecie do swoich bliskich, by razem świętować. Niech Boże błogosławieństwo umocni Was w miłości do Boga i bliźnich – WESOŁEGO ALLELUJA!!

« powrót