Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Nowy Rok

2014-12-31 15:47:38

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Nowy Rok 1.I.2015 r .

 

  1. Dzisiejsza uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zamyka obchód oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jednak nie oznacza to końca okresu Bożego Narodzenia. Jeszcze przez dwa tygodnie teksty liturgiczne będą nam przypominały o tym wydarzeniu.
  2. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2015 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Szczęść Boże.
  3. Dziś również przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W swoim orędziu Już nie niewolnicy, lecz bracia Ojciec Święty Franciszek apeluje o przeciwstawianie się pokusom zachowań niegodnych naszego człowieczeństwa, w tym pladze wyzysku. Przypomina o współczesnych różnych formach niewolnictwa i częstej bierności społeczeństwa wobec nich. Nie zapominajmy nie tylko w naszych modlitwach o tej intencji, ale podejmujmy również konkretne działania ku temu, by przyczyniać się do rozwoju pokoju w naszych rodzinach, środowiskach pracy, wśród znajomych, gdyż prawdziwy pokój na ziemi rozpoczyna się od pokoju między nami.
  4. Jest organizowany wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 stycznia wyjazd o godzinie 15.00. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium w Gidlach, Św. Annę pod Przyrowem, Katedrę w Częstochowie. Zapisy w zakrystii lub u Pani Krystyny Lauks.
  5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma swoje spotkanie w niedzielę 4 stycznia przychodzi na Meszę o godzinie 11.30 i katecheza po mszy św.
  6. Raz jeszcze pragniemy życzyć wszystkim naszym parafianom i ich gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia.
« powrót