Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Osiemnasta Niedzielę w ciągu roku

2016-07-30 16:24:31

Ogłoszenia duszpasterskie

na Osiemnasta Niedzielę w ciągu roku 31.VII.2016 r.

 

  1. Od poniedziałku rozpoczyna się sierpień – miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej.
  2. 1 sierpnia przypada 72 rocznica Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
  3. Nie pij w sierpniu! To wezwanie Kościoła do abstynencji alkoholowej. Sierpień to czas trzeźwości. „Trzeźwość to umiejętność życia bez alkoholu”.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na kościół 210 zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Blizina.
  5. Na potrzeby parafii ofiarę złożyli: Krystyna Nowak z Mąkolic 100 zł. Za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. Msza święta fatimska za zmarłych na cmentarzu w sierpniu będzie w niedzielę 14 sierpnia o godzinie 16.00
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi.
  8. W sobotę 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte tego dnia w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00. Zapraszamy.
  9. Kierownik Ełckiej pieszej pielgrzymki na Jasną Gorę prosi o przyjęcie i przenocowanie pielgrzymów. Do Woźnik i poszczególnych wiosek pielgrzymi przybędą w poniedziałek 8 sierpnia o godzinie 19.00, a 9 sierpnia po mszy św. o godzinie 8.00 wyruszą dalej. Ks. Bp prosi by dobrze i życzliwie potraktować Pielgrzymów, przyjąć na nocleg, poczęstować kromką chleba. Pisze – Nasze pielgrzymowanie na Jasną Gorę byłoby niemożliwe bez Waszej pomocy. Dlatego prosimy o przyjęcie i ugoszczenie nas. Bóg zapłać za wszelkie dobro!

10. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

« powrót