Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Osiemnastą Niedzielę Zwykłą

2015-08-01 23:57:26

Ogłoszenia duszpasterskie

na Osiemnastą Niedzielę Zwykłą 2 VIII 2015r .

 1. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
 2. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego, msze św. o godzinie 8.00, 10.00 i 18.00
 3. Msza św. na cmentarzu w sierpniu będzie w niedzielę 9 sierpnia o godzinie 16.00
 4. 11 sierpnia jest również wyjazd na czuwanie do Częstochowy.
 5. Dziękujemy mieszkańcom Kamiennej i Ludwikowa za udekorowanie ołtarzy kwiatami i ofiarę na potrzeby parafii zł. Na przyszłą niedzielę zapraszamy, ołtarze w kościele dekorują mieszkańcy Janowa.
 6.  W minionym tygodniu w naszym kościele parafialnym przez trzy dni pracowała ekipa Firmy Rduch z Katowic zajmująca się nagłośnieniem w kościołach, wymieniono wzmacniacz na nowy, zainstalowano dodatkowe głośniki i gniazda mikrofonowe, poprawiono jakość dźwięku w całym kościele ( o czym możemy się dziś przekonać podczas mszy świętej).
 7. W porozumieniu z Wojewódzkim Urzędem Konserwatorskim, Filia w Piotrkowie i uzyskaniu pozwolenia, Pracownia Konserwatorska z Łodzi zdemontowała w Postękalicach ołtarz boczny p.w. św. Rocha do renowacji i dodatkowo podjęła się renowacji zabytkowego XVII – wiecznego obrazu MB Łaskawej. W umowie o dzieło Firma zobowiązała się do końca października dokonać renowacji.
 8. W związku z inwestycjami na cmentarzu wybudowałem nowy śmietnik w końcu cmentarza. Ponadto została zamówiona nowa, szeroka brama do trzeciego wjazdu na końcu cmentarza. Będzie służyć do wjazdu dużych samochodów ciężarowych przy wywozie śmieci z cmentarza. Niebawem zostanie zamontowana.
 9. W porozumieniu z Urzędem Gminy w Woli Krzysztoporskiej zostały poczynione przygotowania i już opracowane plany zatwierdzone przez starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim do wybudowania nowego, niezależnego od placu szkolnego wjazdu z ulicy Kwiatowej na plac kościelny. Inwestycja ma być zrealizowana do końca bieżącego roku.
 10. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie duchowe i materialne podjętych inwestycji.
 11. Przy wyjściu z kościoła i zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

 

 

 

 

« powrót