Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Ósmą Niedzielę Zwykłą 26.II.2017 r.

2017-02-26 00:54:38

Ogłoszenia duszpasterskie

na Ósmą Niedzielę Zwykłą 26.II.2017 r.

 

  1. Ks. Arcybiskup Wacław Depo w słowie na rozpoczynający się Wielki Post zachęca nas wszystkich do modlitwy i pokuty przebłagalnej. Pisze: ”Kościół nieustannie wzywa swoje dzieci do szczerego i głębokiego nawrócenia, którego źródłem jest nadzieja na miłosierdzie Boże. Prawdziwe nawrócenie zakłada nie tylko szczery żal za popełnione grzechy i mocne postanowienie nie grzeszenia w przyszłości, ale również wypełnienie zadośćuczynienia. Wewnętrzne nawrócenie skłania również do uzewnętrznienia tej postawy przez widzialne czyny pokutne w formie postu, modlitwy i jałmużny. Specjalnym czasem praktyki pokutnej jest Okres Wielkiego Postu i każdy Piątek jako wspomnienie śmierci Chrystusa. Dlatego w odpowiedzi na apel papieża Franciszka proszę o modlitwy w intencji przebłagalnej podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej. Rozważając ofiarę Chrystusową, która ma wartość odkupieńczą i wynagradzającą, ekspiacyjną i zadość czyniącą, chcemy błagać Boga Ojca o przebłaganie za grzechy nasze, ale również grzechy całego świata”.
  2. Zapraszamy  na Drogę Krzyżową w Bogdanowie w piątki na godzinę 16.15, do Woźnik na godzinę 15.30, do Dobiecina na godzinę 15.00, w Postękalicach na godzinę 16.30. Gorzkie Żale w kościele parafialnym w niedzielę po sumie.
  3. W środę 1 marca – przypada Popielec i tym samym rozpocznie się Wielki Post. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post. Msze święte w kościele parafialnym tego dnia o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
  4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
  5. W sobotę 11 marca o godzinie 16.00 wyjeżdżamy do Częstochowy na czuwanie Jasnogórskie. Zapisy u Pani Krystyny.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej „Niedzieli”.
« powrót