Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę po Wielkanocy

2016-04-23 23:36:14

na Piątą Niedzielę po Wielkanocy 24.IV.2016 r.

1. Dziś piąta niedziela wielkanocna. Gromadzimy się na Mszy św., która jest darem nieskończonej miłości Boga.

2. Rocznica pierwszej komunii świętej dzieci z kl. III w naszej Parafii będzie w niedzielę 8 maja  na Mszy św. o godzinie 10.00. Pierwsze spotkania dzisiaj po sumie, 1 i 3 po sumie o godzinie 11.30 w kościele parafialnym.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywa się w soboty o godzinie 10.00 w Bogdanowie. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp. Antoni Długosz we wtorek 7 czerwca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym.

4. W Niedzielę Miłosierdzia papież Franciszek zwrócił się z prośbą o pomoc materialną dla Ukrainy. We wszystkich kościołach katolickich Europy w dzisiejszą niedzielę – 24 kwietnia będzie miała miejsce zbiórka na ten cel. Prosimy o ofiary do puszek na ten cel, przy wyjściu z kościoła!

5. Na 3 maja na godzinę 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii i orkiestrę na Mszę św. o godzinie 10.00 odprawianą w ich intencji i intencji ich Rodzin z racji patrona strażaków św. Floriana.

6. Msza św. na cmentarzu za zmarłych w maju zostanie odprawiona w  niedzielę 15 maja o godzinie 16.00.

7. Nasza parafia przygotowuje wyjazd w sobotę 7 maja br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach, pielgrzymuje również cała Archidiecezja Częstochowska wraz ze swym Arcypasterzem Arcybiskupem Wacławem Depo. Nasza Parafia pragnie włączyć się do udziału w tej pielgrzymce. W programie:

• O godzinie 11.00 zwiedzanie połączone z modlitwą i zapoznaniem się z historią i działalnością Centrum JPII.
  • O godzinie 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacławo Depo.
  • O godzinie 14.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia Bożego.
  • O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • O godzinie 16.00 po przerwie wyjazd do Sławkowa na grób śp. ks. prob. Stefana Bilewicza, odmówimy stosowne modlitwy i powrót do domu.

Wyjazd w sobotę 7 maja o godzinie 6.00 rano sprzed kościoła parafialnego.