Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę po Wielkanocy

2016-04-23 23:36:14

Ogłoszenia duszpasterskie

na Piątą Niedzielę po Wielkanocy 24.IV.2016 r.

 

1. Dziś piąta niedziela wielkanocna. Gromadzimy się na Mszy św., która jest darem nieskończonej miłości Boga.

2. Rocznica pierwszej komunii świętej dzieci z kl. III w naszej Parafii będzie w niedzielę 8 maja  na Mszy św. o godzinie 10.00. Pierwsze spotkania dzisiaj po sumie, 1 i 3 po sumie o godzinie 11.30 w kościele parafialnym.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbywa się w soboty o godzinie 10.00 w Bogdanowie. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp. Antoni Długosz we wtorek 7 czerwca o godzinie 18.00 w kościele parafialnym.

4. W Niedzielę Miłosierdzia papież Franciszek zwrócił się z prośbą o pomoc materialną dla Ukrainy. We wszystkich kościołach katolickich Europy w dzisiejszą niedzielę – 24 kwietnia będzie miała miejsce zbiórka na ten cel. Prosimy o ofiary do puszek na ten cel, przy wyjściu z kościoła!

5. Na 3 maja na godzinę 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii i orkiestrę na Mszę św. o godzinie 10.00 odprawianą w ich intencji i intencji ich Rodzin z racji patrona strażaków św. Floriana.

6. Msza św. na cmentarzu za zmarłych w maju zostanie odprawiona w  niedzielę 15 maja o godzinie 16.00.

7. Nasza parafia przygotowuje wyjazd w sobotę 7 maja br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach, pielgrzymuje również cała Archidiecezja Częstochowska wraz ze swym Arcypasterzem Arcybiskupem Wacławem Depo. Nasza Parafia pragnie włączyć się do udziału w tej pielgrzymce. W programie:

 

  • O godzinie 11.00 zwiedzanie połączone z modlitwą i zapoznaniem się z historią i działalnością Centrum JPII.
  • O godzinie 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacławo Depo.
  • O godzinie 14.00 Przejście przez Bramę Miłosierdzia Bożego.
  • O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • O godzinie 16.00 po przerwie wyjazd do Sławkowa na grób śp. ks. prob. Stefana Bilewicza, odmówimy stosowne modlitwy i powrót do domu.


Wyjazd w sobotę 7 maja o godzinie 6.00 rano sprzed kościoła parafialnego.

« powrót