Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkanocną

2015-05-02 23:48:29

Na Piątą Niedzielę Wielkanocną 3.V.2015r .

1.     Dziś przypada – piąta niedziela Wielkanocy i rocznica Konstytucji 3 Maja. Na Jasnej Górze gromadzą się tłumy wiernych, aby uwielbić Boga i oddać cześć Najświętszej Maryi Pannie, naszej Matce i Królowej. My wszyscy tutaj zgromadzeni łączymy się z nimi duchowo. Z uwagi na to, że niedziele Wielkanocy zajmują w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych wyższe miejsce niż uroczystości maryjne, uroczystość NMP Królowej Polski obchodziliśmy wczoraj.
2.     Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy świętej wieczornej. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
3.     Dzisiaj na godzinę 10.00 serdecznie zapraszamy Druhów OSP z terenu naszej Parafii na mszę świętą odprawianą w ich intencji i intencji ich rodzin z racji patrona strażaków św. Floriana.
4.     W piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze za Stanisławy i Stanisławów o godzinie 18.00 . Zapraszamy. Intencje przyjmujemy w zakrystii.
5.     Msza święta na cmentarzu za zmarłych w maju zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę 10 maja o godzina 16.00.
6.     Wyjazd na czuwanie do Częstochowy 11 maja o godzinie 15.00 gdyż po drodze Pielgrzymi nawiedzą Sanktuarium św. Pio na Przeprośnej Górce koło Mstowa. Zapisy u Pani Krystyny.
7.     W zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.