Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu

2015-03-21 22:39:15

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu 22.III.2015r .

 

1.     Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy licznie wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych.

2.      W środę 25.III. przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00.  

3.     W czwartek – Dzień Modlitw za Więźniów z okazji przypadającego w tym dniu wspomnienia Dobrego Łotra.
4.     Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych; uroczyste poświęcenie o godzinie 10.00, a następnie procesja na zewnątrz świątyni na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

5.     Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkanocnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Okazja do spowiedzi codziennie podczas każdej mszy świętej rano i wieczorem, a także w Wielki Piątek i Wielką Sobotę – zapraszamy!

6.     W Wielki Piątek 3 kwietnia o godzinie 17.00 wyruszy z naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami Bogdanowa. Zapraszamy Druhów OSP z Woźnik do niesienia krzyża i pozostałe jednostki, dzieci, młodzież również i tę przygotowującą się do bierzmowania, starszych, wszystkich jak najliczniej. Prosimy zabrać ze sobą krzyżyki misyjne ze ściany. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu. Po Drodze Krzyżowej o godzinie 18.00 odbędzie się liturgia Wielkiego Piątku.
7.     Na Liturgię Wielkiej Soboty będzie można nabyć w zakrystii małe paschaliki Caritasu w cenie 5 zł.
8.     Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, może złożyć ofiarę na kwiaty. Za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego serdeczne „Bóg zapłać".
9.     Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.

10.  Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła.

« powrót