Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu

2016-03-12 22:42:30

na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu 13.III.2016 r.

1. Dziś V niedziela Wielkiego Postu. W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy licznie wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Okazja do spowiedzi będzie jeszcze w Wielkim Tygodniu w czasie Triduum Paschalnego.
  2. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika: Pod Twoją obronę..., Matko Kościoła, módl się za nami!
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św. Palmy będzie można nabyć od harcerzy przed kościołem.
  4. Trwa coroczna akcja dobroczynna Caritas. W dalszym ciągu rozprowadzamy wielkanocne paschaliki. Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy od początku Wielkiego Postu włączyli się w jałmużnę postną – „Bóg zapłać" za ofiary składane do puszki na środku kościoła. Paschaliki przynosimy na Liturgię Wielkiej Soboty, a potem zapalamy na stole wielkanocnym w czasie śniadania.
  5. Na kwiaty do Grobu Pańskiego ofiarę złożyli mieszkańcy Dobiecina 235 zł, Niedyszyny 250 zł, Janowa 300 zł, Mokracza 206 zł, Miłakowa 155 zł, Bogdanowa Koloni i Wólki 360 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Podczas mszy tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnienie przez nich swojego powołania.
  7. Msza św. ku czci św. Józefa za Józefy i Józefów żywych i zmarłych zostanie odprawiona w sobotę o godzinie 7.00 i 17.00. Intencje mszalne na godzinę 17.00 przyjmujemy po każdej mszy św. w zakrystii i kancelarii parafialnej. Msza Święta to najpiękniejszy prezent zarówno dla żywych, jak i tych których już Pan powołał do wieczności.
  8. Pani Krystyna Lauks prowadzi zapisy na wyjazd w Wielki Piątek na Drogę Krzyżową do Praszki, do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Praszce.
  9. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  10. Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej serdecznie zaprasza na Koncert z okazji Dnia Kobiet pt” Bo to jest miłość”, na który składają się arie i duety z operetek i musicali. Koncert odbędzie się dzisiaj 13 marca o godzinie 16.00 w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. Zaprasza Pani Dyrektor GOK-u.
  11. Polecamy film „Zmartwychwstały” grany w kinie codziennie g 19.00