Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu 2.IV.2017 r.

2017-04-01 23:48:44

Ogłoszenia duszpasterskie

na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu 2.IV.2017 r.

 

  1. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12 rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi rano i wieczorem.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, dzień tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św.
  4. W Niedzielę Palmową 9 kwietnia będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Młodych. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania wyjeżdża autokarem do katedry w Częstochowie z księdzem Szymonem o godzinie 13.00 z przed kościoła w Bogdanowie. Po Liturgii powrót do domu ok. g 17.00. Pan kierowca rozwiezie młodzież do poszczególnych wiosek. 
  5. W piątek zapraszamy na drogę Krzyżową. Dajmy w ten sposób świadectwo naszej wiary wobec tych, którzy oziębli w wierze i zapomnieli o Bogu, który nas kocha i za wszystkich umiera na krzyżu. W Wielki Piątek jak co roku Droga Krzyżowa ulicami Bogdanowa.
  6. Zakupiono i zainstalowano organy wraz z nagłośnieniem w kościele filialnym w Postękalicach.
  7. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej Niedzieli”, i jak co roku Paschalików, które zapalimy w czasie liturgii Wielkiej Soboty. Dochód 5 zł, przekazany zostanie na Caritas Polska.
  8. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia wszystkim z serca błogosławimy…
« powrót