Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Zwykłą

2015-02-07 14:30:55

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Piątą  Niedzielę w ciągu roku 8.II.2015r .

 

  1. Dzisiejsza liturgia słowa – piątej niedzieli w ciągu roku liturgicznego w głównej mierze dotyka problemu cierpienia. Odpowiedzią na ludzkie problemy jest Jezus Chrystus, który przyszedł, aby uzdrawiać i w ten sposób zainicjować królestwo niebieskie już tu na ziemi. Stąd też odpowiedzią chrześcijanina ma być postawa, o której pisze św. Paweł w Liście do Koryntian. Trzeba wychodzić do świata, aby głosić dobrą nowinę o zbawieniu.  
  2. Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary. Zachęcam do nabycia naszego tygodnika katolickiego Niedzieli.
  3. W środę – 11 lutego jest wspomnienie Marii Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji jest organizowany wyjazd 11 lutego do Częstochowy na czuwanie na Jasnej Górze. Wyjazd o godzinie 17.00. Zapisy Pani Krystyny. 
  4. Na niedzielę 22 lutego serdecznie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na comiesięczne spotkanie formacyjne na mszę św. o 11.30, a po niej katecheza.
  5. Natomiast w niedzielę 1 marca po mszy o godzinie 11.30 jest spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej – zapraszamy! Będzie brana miara na stroje komunijne.
  6. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki „Niedziela”.
« powrót