Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Zwykłą

2016-02-07 00:51:15
 

Ogłoszenia duszpasterskie

na Piątą Niedzielę Zwykłą 7.II.2016 r.

 

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi – tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.
  2. W środę – 10 lutego – przypada POPIELEC i tym samym rozpocznie się WIELKI POST. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o 8.00, 10.00 i 17.00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej! Okres Wielkiego Postu, to czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  3. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila.
  4. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ: o godz. 16.15 w kościele parafialnym w Bogdanowie, a po niej msza św. o godzinie 17.00, w Woźnikach o godzinie 15.30, w Dobiecinie godzina 15.00, w Postękalicach godzina 16.30. Gorzkie Żale po sumie.
  5.  W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Wyjazd na czuwanie do Częstochowy o godzinie 17.30 . Zapisy u Pani Krystyny.
  6. W niedzielę 14 lutego po mszach świętych zbierane będą ofiary do puszek przed kościołem na potrzeby osób niepełnosprawnych, którymi zajmuje się Krajowe Stowarzyszenie Charytatywne „Betel”.
  7. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.
  8. Organizujemy dwudniową wycieczkę autokarową do Malborka i Gdańska w dniach 17 i 18 czerwca, tj. piątek i sobotę. W programie wycieczki: Dzień I: zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku z przewodnikiem i przejazd do Kątów Rybackich na miejsce zakwaterowania oraz nocleg nad morzem. Dzień II: zwiedzanie Gdańska starówki z przewodnikiem, spacer po Długim Targu, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Złota Kamieniczka, Zielona Brama i Żuraw nad Motławą. Nawiedzenia kościoła NMP. Rejs statkiem na Westerplatte, port gdański i wiele innych atrakcji. Koszt wycieczki dwudniowej 250 zł. Od dzisiaj jest możliwość zapisania się na wycieczkę, osoby zapisujące się wpłacają wpisowy 50 zł od osoby.  Ze szczegółowym programem można się zapoznać na stronie internetowej parafii.

 

 

 

« powrót