Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Piątą Niedzielę Zwykłą 5.II.2017 r.

2017-02-04 21:40:26

Ogłoszenia duszpasterskie

na Piątą Niedzielę Zwykłą 5.II.2017 r.

 

  1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Słowo Boże uczy na dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak  możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.  
  2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo serdecznie zaprasza tego dnia na czuwanie Jasnogórskie do Częstochowy. Zapisy na wyjazd u Pani Krystyny.
  3. Za tydzień tj. 12 lutego, w ramach Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, naszej „Niedzieli”.
« powrót