Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Adwentu

2014-11-29 14:32:32

Ogłoszenia duszpasterskie

Na  Pierwszą Niedzielę Adwentu 30.XI.2014 r .

 

1. Dziś w pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Upłynie on pod hasłem: „Rok Życia Konsekrowanego".  

2. Adwent jest czasem oczekiwania na Tego, który ma przyjść i który już przychodzi. Nie przegapmy tego czasu w świecie, który próbuje skierować nasze myślenie jedynie na to, co materialne. Starajmy się nie zgubić z oczu tego, co istotne w nadchodzących świętach Narodzenia Pańskiego: spotkania z Tym, który stał się człowiekiem, aby nas uczynić dziećmi Bożymi, aby się do nas przybliżyć, aby się stać nam bliskim.

3. Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką niech będzie Maryja. Prośmy Ją, aby Ona uczyła nas jak mamy się przygotować na nadchodzące święta. W tym celu zapraszamy do uczestnictwa w roratach, adwentowych Mszach Świętych, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 8.00, sobotę o 7.00.  Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości wszystkich.

4. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, będą trwały do 2 grudnia. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. Dzisiaj Msza św. o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30 z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek i wtorek 1 i 2 XII. Msze św. o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. W poniedziałek i we wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Dzieci pod opieką domowników będą modły przyjechać autobusem bezpłatnie w poniedziałek i wtorek autobus wyjedzie o 14. 50 będzie jechał przez Kozierogi, Piekarki, Piekary, Mąkolice, godzina 15.10 Dobiecin, Korczew, Zwierzchów i Postękalice wszędzie z przystanków autobusowych będzie zabierał chętnych na rekolekcje.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w piątek 5 grudnia odwiedzamy dopołudnia chorych w domach przed świętami. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

6. Caritas Polska w ramach  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł i duże po 12 zł – zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło!

7. W bieżącym tygodniu Pan organista nawiedza z opłatkiem wigilijnym rodziny z następujących wiosek:

Środa – Wólka

Czwartek – Korczew

Piątek – Zwierzchów.

8. Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.  

« powrót