Ogłoszenia duszpasterskie na Pierwszą Niedzielę Adwentu

2015-11-28 20:32:01

na Pierwszą Niedzielę Adwentu 29.XI.2015r .

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie". Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050-lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.
  2.  Każdy nowy rok liturgiczny rozpoczyna się od Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. To nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, ale jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
  3. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Zaangażujmy się więc całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy codziennie o godzinie 17.00.
  4. Tegoroczne rekolekcje adwentowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa rozpoczynamy od dzisiaj i będą trwały do 2 grudnia, czyli jeden dzień dłużej - od niedzieli do środy włącznie, przeprowadzi je ks. Zdzisław Płuska - Sercanin. Na zakończenie rekolekcji, w środę, cała parafia dokona aktu zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  5. Program rekolekcji będzie wyglądał tak samo jak w latach ubiegłych. W niedzielę Masza św. o godzinie 8.00, 10.00 i suma o godzinie 11.30. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. o godzinie 10.00 dla starszych, o godzinie 15.30 dla dzieci i o godzinie 17.00 dla starszych i młodzieży. Spowiedź we wtorek i środę. Szczegółowy program w gablocie i stronie internetowej parafii.
  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w pierwszy czwartek po mszy św. o godzinie 17.00 – modlitwy za kapłanów i o powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego.

- w pierwszy piątek – Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. o godzinie 17.00. Nie zapomnijmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

- w pierwszą sobotę miesiąca w szczególny sposób zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Maryi.

7.     Caritas Polska w ramach 22. Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł i duże po 12 zł – zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło!

8.     W tym tygodniu Pan Organista z opłatkiem wigilijnym odwiedzi mieszkańców z następujących wiosek: poniedziałek, wtorek i środą Bogdanów, w czwartek Kolonia Bogdanów i Wólka, piątek Janów.

9.     Wyjazd na czuwanie do Częstochowy na Jasna Górę 11 grudnia o 17.30, a do Sanktuarium w Pajęcznie na Mikołaja z dziećmi 6 grudnia o godzinie 8.00, zapisy u Pani Krystyny.

10.Na potrzeby kaplicy w Woźnikach ofiarę złożyli mieszkańcy Woźnik 1510 zł, mieszkańcy Woźnik Kolonii 351 zł. za złożoną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

11.Zachęcamy do nabycia naszej prasy katolickiej „Niedzieli”, korzystajmy z tego źródła wiedzy religijnej.