Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie Na Pierwszą Niedzielę Adwentu 3.XII.2017 r.

2017-12-02 20:29:59

Ogłoszenia duszpasterskie

Na Pierwszą Niedzielę Adwentu 3.XII.2017 r. 

 

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny  pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".
 2. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
 3. Jednocześnie dzisiaj rozpoczynamy doroczne rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. Andrzej Żuchowski z sąsiedniej parafii św. Stanisława BM z Bełchatowa, którego serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej witamy i pozdrawiamy.
 4. W poniedziałek i wtorek msze święte będą o godzinie 10.00, 15.30 dla dzieci szkolnych i przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i pozostałych ze szkoły podstawowej, o godzinie 17.00 dla starszych jak i młodzieży i tych, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek i wtorek będzie można skorzystać ze spowiedzi adwentowej. Jak co roku w poniedziałek i wtorek autokar będzie zbierał dzieci i starszych na rekolekcje: w Piekarkach 14.45, Woźniki 15.00  Mąkolice 15.10, Dobiecin 15.15 Postękalice 15.20 Wstęp wolny.
 5. Caritas Polska w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza w parafiach świece wigilijne – małe po 6 zł, duże po 12 zł. Zachęcamy jak zawsze do włączenia się w to dzieło!
 6. W czasie rekolekcji w dniach od 03-05 grudnia w  Świątyni parafialnej po Mszach Świętych zostaną wystawione na  sprzedaż ozdoby adwentowe i świąteczne przygotowane przez  członków  Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Wsi Postękalice.  Zebrane fundusze  zostaną przekazane na prace związane z renowacją  zabytkowego Kościoła pw. Św. Rocha w Postękalicach.
 7. Wszyscy, którzy zakupią ozdoby będą brali udział w losowaniu haftowanego obrazka, w dniu 11. 12. br. Warunkiem udziału jest zapisanie na kartce swoich danych tj. imienia , nazwiska,  adresu lub numeru  telefonu i wrzucenie kartki do puszki.
 8. W najbliższą środę, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Zapraszamy na nowennę tego dnia w czasie której powierzymy opiece Bożej obdarowywanych.
 9. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 17.00.
 10. 24 grudnia wigilia – niedziela. Msze św. tylko w kościele parafialnym o godzinie 8.00, 10.00 i 11.30, po południu wigilia i pasterka o godzinie 24.00. Zapraszamy.
 11. Pan Andrzej Lasota – nasz organista nawiedzi z opłatkiem dzisiaj mieszkańców Woźnik Kolonii, w poniedziałek i wtorek Bogdanów, w środę  i czwartek Bogdanów Kolonia.
 12. Klub Honorowych Dawców Krwi w Woli Krzysztoporskiej zaprasza na niedzielę 10 grudnia na oddanie krwi chorym do Gminnego Ośrodka Kultury.
 13. Przy wyjściu z kościoła lub zakrystii jest do nabycia nasz tygodnik katolicki Niedziela.
« powrót